Maciej Stolarczyk zwolniony z Wisły Kraków!

Maciej Stolarczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Słabe wyniki osiągane przez Białą Gwiazdę w ostatnim zmusiły władze klubu do pożegnania się z obecnym szkoleniowcem. W komunikacie wydanym przez klub Wisłę dziękuję mu za wszystko i życzy powodzenia w dalszej karierze zawodowej. 

Stolarczyk pracował przy klubie Reymonta przez 514. dni, niewątpliwie był jedną z postaci ratujących zespół w najtrudniejszych momentach sezonu. Pracę rozpoczął 18. września 2018, swój debiut zaliczył w meczu z Arką Gdynia, który bezbramkowo zremisował. W poprzednim sezonie zacięcie walczyli o wejście do grupy mistrzowskiej, ostatecznie to się nie udało. Wisła zgromadziła wtedy 49. punktów, w decydującym starciu polegli z Zagłębiem Lubin. Drużyna pod jego wodzą pokazała prawdziwy charakter, dostarczyła nam wiele emocji.

Najbardziej zapadły nam w pamięć spotkania z Lechią Gdańsk ( 5:2 u siebie ), Lechem Poznań ( 5:2 na wyjeździe ) oraz Legią Warszawa ( 4:0 u siebie ). W obecnych rozgrywkach już nie było tak kolorowo. Na chwilę obecną klub zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 11. punktów!

Spekuluje się, że nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy może zostać Artur Skowronek. Wcześniej pracował w Stali Mielec, ale odszedł gdy pojawiły się spekulacje, że może objąć kluby z Ekstraklasy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *