Maciej Skorża: Bardzo mi zaimponowała postawa zespołu, wszystko zależy od nas

Lech Poznań

pilkarskiswiat.com

Raków Częstochowa stracił lidera na rzecz Lecha Poznań, który rzutem na taśmę pokonał Piasta Gliwice (2:1).

Wyścig o mistrzostwo nabiera rumieńców, a na ostatniej prostej więcej w zdecydowanie lepszym położeniu jest Kolejorz, który wykorzystał wpadkę Medalików. Ekipa Marka Papszuna zremisowała z Cracovią (1:1).

– Zaczęliśmy ten mecz dobrze, było widać, że drużyna szybko wyrzuciła z głowy niepowodzenie w finale Pucharu Polski i rozpoczęliśmy to spotkanie tak, jak sobie założyliśmy. Przez większość pierwszej połowy kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, stworzyliśmy kilka sytuacji, a bramkę zdobyliśmy po świetnym zagraniu Joela Pereiry i strzale Kuby Kamińskiego. Zabrakło nam pójścia za ciosem i strzelenia drugiego gola w okresie naszej dobrej gry. To był nam ułatwiło zadanie – ocenił Maciej Skorża.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie, nie wyszliśmy dobrze z szatni, a już był remis po bardzo ładnej akcji gospodarzy. Zaczęło być nerwowo, było widać, że zawodnicy odczuli ten cios i trochę mental musiał się odbudować. Staraliśmy się dalej przeprowadzać dobre akcje, ale kosztowało nas to dużo zdrowia i sił, odległości na boisku były dużo większe. Musieliśmy więcej ryzykować, więc Piast miał również groźne sytuacje. To zresztą świetna drużyna, patrząc na tegoroczne wyniki – przyznał.

Przed lechitami teraz rywalizacja w derbach Poznania. Na zakończenie rozgrywek podejmą przy Bułgarskiej Zagłębie Lubin. – Bardzo mi zaimponowała postawa zespołu. W tak trudnym spotkaniu, na tak trudnym terenie i w momencie, kiedy nie układała nam się tak gra, jakbyśmy chcieli, to zawodnicy potrafili pokazać charakter i zdobyć drugą bramkę. Trzy punkty powodują, że znowu jesteśmy na fotelu lidera, wszystko zależy od nas. To nie koniec walki, wiemy, że dwa kolejne mecze to będą być może jeszcze trudniejsze przeprawy niż dzisiaj – podsumował Skorża.

źródło: lechpoznan.pl /