Łukasz Poręba z zaskakującym transferem? Chce go RC Lens

Carlitos, Łukasz Poręba / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Łukasz Poręba jest jednym z tych zawodników, którym latem kończy się kontrakt z Zagłębiem Lubin. “Miedziowi” chcieliby przedłużyć umowę z zawodnikiem, jednak w świetle ostatnich plotek może być o to trudno. Pomocnikowi szykuje się wyjazd do Francji.

Łukasz Poręba od kilku lat gra w barwach Zagłębia Lubin. Środkowy pomocnik w kilku meczach był nawet kapitanem swojego zespołu, podczas nieobecności Filipa Starzyńskiego. Zawodnikiem w pewnym momencie miała być zainteresowana Legia Warszawa, która planuje bardziej spolszczyć swoją szatnię.

Dziś wydaje się to tematem zakończonym. Według francuskich mediów, wychowankiem Akademii Zagłębia Lubin mocno zainteresowało się RC Lens. Klub, który w tym sezonie Ligue1 spisuje się bardzo solidnie. W barwach tego zespołu gra już jeden Polak. Przemysław Frankowski dobrze wszedł w barwy nowej drużyny. Cztery gole oraz cztery asysty, to bardzo solidny kapitał. Co prawda RC Lens nieco wyhamowało po kapitalnym początku sezonu, ale nadal liczą się oni w grze o europejskie puchary.

Gdyby Łukasz Poręba trafił do Lens, to czekałaby go walka m.in z Seko Fofaną czy nowym nabytkiem – Patrickiem Bergiem. Cała transakcja miałby zamknąć się w kwocie 350 tysięcy euro.

Zagłębie Lubin ściągnie reprezentanta Czarnogóry?!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.