Luka Milivojevic o ambicjach Crystal Palace

źródło: Twitter (@OfficialFPL)

Crystal Palace już dzisiaj zmierzy się z arcytrudnym przeciwnikiem, jakim jest Leicester City. W związku z tym wydarzeniem, Luka Milivojević opowiedział między innymi o ambicjach jego klubu.

Crystal Palace zajmuje obecnie 13. miejsce w Premier League i pod wodzą doświadczonego menedżera Roya Hodgsona są na najlepszej drodze do zajęcia miejsca w połowie tabeli. Mimo, że drużyna kończyła rozgrywki powyżej strefy spadkowej w każdej z sześciu ostatnich kampanii w najwyższej klasie rozgrywkowej, nie udało im się awansować do pierwszej dziesiątki. Kapitan Milivojević zdradził, w jaki sposób jego zespół podchodzi do każdej kampanii.

Milivojevic przyznał, że trudno takiemu zespołowi jak Crystal Palace wyznaczyć sobie jasne cele przed sezonem – Zawsze mamy jakąś ambicję, ale w tej lidze bardzo trudno jest ją zrealizować, ponieważ w każdym meczu szanse są 50/50 – stwierdził w rozmowie z “Inside Futbol” – Tak widzę moje doświadczenie teraz, w piątym sezonie. W trakcie sezonu można ustawić swoje cele. Przed sezonem jest to bardzo trudne.

Mam na myśli to, że kiedy jesteś w takim klubem jak my, nie jesteśmy w pierwszej szóstce, to myślę, że kiedy minie styczeń lub luty, to można sobie wyznaczyć jakieś cele. Może twoim celem jest zakończenie rozgrywek w pierwszej dziesiątce, może jeśli dobrze poszło ci w pucharze, to spróbujesz zdobyć trofeum lub miejsce w Europie.

Na koniec Serb dodał, że: – Tak jak mówiłem, przed sezonem jest bardzo ciężko, wszystko jest bardzo konkurencyjne, więc w tej chwili jesteśmy w środku ale jest kilka meczów do rozegrania. Zobaczymy więc, jak to będzie. Postaramy się zdobyć jak najwięcej, aby zająć jak najwyższe miejsce.

“Orły” mogą jeszcze powalczyć o miejsce w TOP10 angielskiej Premier League, jednakże zadanie to będzie piekielnie trudne. Do końca sezonu podopieczni Roya Hodgsona zmierzą się między innymi z Leicester City, Manchesterem City czy Liverpoolem FC. Dzisiaj o 21:00 czeka ich pierwszy ważny sprawdzian, a mianowicie starcie z “Lisami”.

Źródło: Inside Futbol


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *