Lubomir Guldan zakończył karierę, nowa rola Słowaka w Zagłębiu Lubin

zaglebie.com

Lubomir Guldan objął stanowisko dyrektora sportowego w lubińskim klubie i tym samym zakończył karierę piłkarską.

37-letni Słowak przybył do Lubina w 2013 roku. W polskiej Ekstraklasie w sumie rozegrał 215 meczów i zdobył osiem bramek. Przez trzy lata był kapitanem “Miedziowych”. Po rundzie jesiennej Guldan zakończył piłkarską karierę. W lubińskim klubie zdecydowano, że będzie pełnić rolę dyrektora sportowego.

– Do tej decyzji zarówno klub jak i sam Lubomir przygotowywali się od dłuższego czasu. Spotkaliśmy się przed końcem roku i szczerze porozmawialiśmy o przyszłości. Daliśmy sobie czas do namysłu i obiecaliśmy, że do rozmów wrócimy w styczniu  – mówi Artur Jankowski, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

– Uznaliśmy wspólnie, że wobec decyzji Lubomira jego kandydatura będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. To naturalna kolej rzeczy, bo chyba nikt w Lubinie nie wyobraża sobie Zagłębia bez niego. My także chcemy stawiać na ludzi związanych z miastem, regionem, a przede wszystkim utożsamiających się z klubem. „Lubo” do tej roli pasuje idealnie, mając zarówno podstawy merytoryczne jak i sportowe. Do tego kroku przygotowywał się dość długo. Lubomir jest jednak profesjonalistą i przede wszystkim stawia dobro drużyny na pierwszym miejscu. Uznał, że jego czas na boisku dobiegł końca, ale jest gotowy, aby podjąć nowe wyzwanie – dodaje szef lubinian.

Atutem Lubomira jest na pewno to, że doskonale zna środowisko i jest zawodnikiem o dużej renomie. Dodatkowo bardzo dobrze współpracuje z trenerem Sevelą, zostanie więc zachowana ciągłość jeśli chodzi o wizję budowania tego zespołu. Będąc tutaj przez wiele lat, wie, czego oczekuje od nas właściciel. Widział także z bliska cały proces powstawania Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a w czasie swojej kariery piłkarskiej, wprowadzał z niej wielu zawodników w szeregi pierwszej drużyny. Na pewno ma wszelkie podstawy, aby być bardzo dobrym dyrektorem sportowym w naszym klubie. Jego koncepcja rozwoju drużyny oraz akademii pokrywa się z tym, co staramy się budować od lat. Uważam, że wraz z Kubą Chodorowskim stworzą bardzo dobry zespół i będą się wzajemnie uzupełniać. Jestem spokojny o to, jak będzie się układała jego współpraca z zarządem, sztabem szkoleniowym czy władzami AP KGHM – podkreśla prezes Jankowski.

Od stycznia Pion Sportowy Zagłębia Lubin S.A. będą więc tworzyć Lubomir Guldan jako dyrektor sportowy oraz Jakub Chodorowski, pełniący rolę szefa skautów. Obaj Panowie będą ściśle współpracować z Zarządem Klubu, Sztabem Szkoleniowym oraz władzami Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, realizując wizję i strategię rozwoju klubu.

źródło: zaglebie.com /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *