Lotto Ekstraklasy: Grad goli w Zabrzu i remis

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 35. kolejce Lotto Ekstraklasie Górnik Zabrze zremisował przed własną publicznością z Koroną Kielce (2:2), choć ekipa Marcina Brosza już w w 17. sekundzie objęła prowadzenie.

Zabrzanie byli naładowani energią po pewnym zwycięstwie z Zagłębiem Lubin (2:0). Natomiast kielczanie stracili jakiekolwiek szanse na awans do europejskich pucharów. Gospodarze już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Błąd defensywy złocisto-krwistych wykorzystał Marcin Urynowicz. 22-latek w trzecim z rzędu meczu ligowym zapisał się na listę strzelców. W 22. minucie Nika Kaczarawa z łatwością minął kilku obrońców i wyłożył piłkę do Elii Soriano, który pokonał Tomasza Loskę. 28-letni napastnik siedem minut później podwyższył wynik dla Korony, wykorzystując znakomite podanie od Kena Kallaste. W drugiej połowie oglądaliśmy nieco słabsze spotkanie, a w 58. minucie wynik meczu ustalił Paweł Bochniewicz, który zdobył premierowe trafienie w Lotto Ekstraklasie.