Lotto Ekstraklasa: Ogromne emocje w Warszawie

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lider Lotto Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonał przy Łazienkowskiej 3 Wisłę Płock (3:2) po dwóch bramkach Brazylijczyka Cafu oraz Michała Kucharczyka. Dla Wisły Płock trafili Alan Uryga oraz Kamil Biliński.

W 35 minucie Brazylijczyk Cafu wykorzystał fatalny błąd Thomasa Daehne, który w ostatnim czasie był często chwalony. Thomas Dähne po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego nie trafił czysto w piłkę, a Legionista nie miał żadnych problemów, aby umieścić piłkę w siatce. W 71. minucie Michał Kucharczyk w sytuacji sam na sam pokonał golkipera. Gdy wydawało się, że Legia odniesie pewne zwycięstwo do głosu doszła płocka Wisła. W przeciągu czterech minut podopieczni Jerzego Brzęczka zdobyli dwie bramki, ale nie było to koniec emocji. W 87. minucie po raz drugi tego dnia gola zdobył Cafu i fani Legii cieszyli się z cennego zwycięstwa.

09.05.2018, 35. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 20 541
Legia Warszawa – Wisła Płock 3:2 (1:0)
Cafu 35′, 87′, Michał Kucharczyk 71′ – Alan Uryga 79′,Kamil Biliński 83′

Legia: Arkadiusz Malarz – Marko Vešović, Inaki Astiz, Mauricio, Adam Hloušek – Domagoj Antolić (William Rémy 82′), Chris Philipps – Cafu, Cristian Pasquato (Łukasz Broź 61′), Sebastian Szymański – Eduardo (Michał Kucharczyk 70′)