Lotto Ekstraklasy: 41. derby Dolnego Śląska dla Zagłębia Lubin

Twitter

W pierwszym spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Lubin przed własną publicznością odniosło zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław (4:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Filip Starzyński, Filip Jagiełło, Dawid Pakulski oraz mieliśmy samobój Marcina Robaka.

W czasie przerwy na mecze reprezentacji, “Miedziowi” rozegrali spotkanie z RB Lipsk (0:1), a dramatycznie starcie zakończyło się dla Alana Czerwińskiego, który zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie. 25-letni defensor był podstawowym zawodnikiem i teraz straci resztę rundy jesiennej.

41 – tyle razy odbyły się już derby Dolnego Śląska na poziomie Ekstraklasy

Samo piątkowe spotkanie nie stało na najwyższym poziomie i często zawodnicy tracili piłki przed polem karnym rywali. Dopiero w 40. minucie dał o sobie znać 27-letni Filip Starzyński. 4-krotny reprezentant Polski uderzył bezpośrednio z rzutu rożnego i idealnie wkręcił do siatki przy braku interwencji Jakuba Słowika. Z pewnością golkiper “Wojskowych” powinien zachować się nieco lepiej.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, stratę na własnej połowie zanotował Jakub Łabojko, a piłkę przejął aktywny Filip Starzyński i wyprowadził na czystą pozycję Filipa Jagiełłę i przy słabej postawie bramkarza 21-latek podwyższył wynik.

Na domiar złego zaraz po przerwie goście musieli grać w “10”, ponieważ za drugi żółty kartonik wypadł Mateusz Cholewiak. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego coraz odważniej atakowali. W 61. minucie bliski trafienia był Filip Starzyński, lecz jego uderzenie zza pola karnego odbiło się od poprzeczki.

W 84. minucie do piłki ustawionej w narożniku po raz kolejny podszedł Filip Starzyński, który miał swój dzień. Pomocnik dośrodkował, zaś  niefortunną interwencją popisał się Marcin Robak, który popisał się samobójczym trafieniem. To nie był koniec emocji, ponieważ 20-letni Dawid Pakulski zdobył swoją premierową bramkę w Lotto Ekstraklasie i ustalił wynik meczu.

Tym samym Śląsk Wrocław od siedmiu meczów nie może odnieść zwycięstwa w Lotto Ekstraklasie. Dni Tadeusza Pawłowskiego mogą być policzone. Natomiast “Miedziowi” są wiceliderem i za tydzień czeka ich starcie z liderem, czyli Lechią Gdańsk.