LOTTO Ekstraklasa: Zwycięstwo Zagłębia w hicie kolejki

Zagłębie Lubin

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W hicie 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin pokonało Górnik Zabrze 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bartłomiej Pawłowski i Jakub Świerczok (dwie), natomiast dla gości trafili Michał Koj i Mateusz Wieteska.

Od początku zaatakowało Zagłębie. Już w 1. minucie świetnej sytuacji sam na sam z Tomaszem Loską nie wykorzystał Jakub Świerczok. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Filip Jagiełło świetnie dograł w pole karne do Bartłomieja Pawłowskiego, a ten uderzył tak, że bramkarz nie miał szans. Później bramkę zdobył Górnik. Rafał Kurzawa dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę przedłużył Łukasz Wolsztyński, a do pustej bramki trafił Michał Koj. Kilka minut przed przerwą Zagłębie ponownie wyszło na prowadzenie. Dośrodkowanie Sašy Balića, strzał Świerczoka odbity przez Tomasza Loskę, dobitka tego samego gracza i piłka w siatce. W doliczonym czasie, Górnik wpakował piłkę do siatki, ale po weryfikacji video VAR było widać że Szymon Matuszek był na spalonym.

W drugiej połowie, Górnik dążył do wyrównania, ale obrona Zagłębia dobrze się spisywała. W 74. minucie, drużyna Piotra Stokowca podwyższyła prowadzenie. Jakub Świerczok minął kilku obrońców Górnika i wpakował piłkę do bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gola dla Górnika strzelił Mateusz Wieteska, ale to nie wystarczyło by odrobić straty.