Lotto Ekstraklasa: Wygrana Śląska, spadek Zagłębia Sosnowiec z ligi

Wojciech Golla (Śląsk Wrocław) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec poniosło porażkę ze Śląskiem Wrocław (2:4). Tym samym poznaliśmy pierwszego spadkowicza, którym jest beniaminek.

Zagłębie Sosnowiec, które jest czerwoną latarnią rozgrywek ligowych potrzebowało zwycięstwa, aby pozostać w walce o utrzymanie. W podobnej sytuacji byli goście, którzy również potrzebowali kompletu punktów, by zbliżyć się do Arki Gdynia. – Nasza sytuacja jest bardzo trudna, ale w takich chwilach poznaje się drużynę i musimy zrobić wszystko, żeby się utrzymać. Patrzymy tylko na siebie, zostały cztery spotkania do końca i musimy z nich wyciągnąć jak najwięcej – mówił Mateusz Cholewiak.

W 25. minucie Robert Pich po kapitalnym drylingu, gdy minął defensorów, prostopadłym podaniem uruchomił Mateusz Cholewiaka, który technicznym uderzeniem pokonał Lukasa Hrosso. Nadzieje gospodarzom pięć minut po przerwie wlał Olaf Nowak, który otrzymał podanie od Vamary Sanogo. Jednak w dwie minuty Śląsk Wrocław odwrócił losy potyczki. Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak oraz Mateusz Radecki ostatecznie spuścili Zagłębie Sosnowiec na zaplecze ekstraklasy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafił Giorgos Mygas, ale na odrobienie strat nie było już czasu.