Lotto Ekstraklasa: Wisła przełamała złą passę!

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy, Wisła Kraków pokonała Piasta Gliwice 2-0. Dla piłkarzy “Białej Gwiazdy” było to pierwsze zwycięstwo od czterech spotkań. Obydwie bramki w tym meczu zdobył niezawodny Carlitos. Krakowski zespół zajmuje czwartą pozycję w tabeli, z kolei ich dzisiejszy rywal plasuje się na czternastym miejscu.

Pierwsza połowa nie zachwycała, brakowało składnych akcji i dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Częściej przy piłce byli Wiślacy, ale z tej przewagi niewiele wynikało. Jedyna dogodna sytuacja w pierwszej połowie była autorstwa Carlitosa. Hiszpan w 42. minucie oddał sytuacyjny strzał z pola karnego a znakomitą paradą popisał się Szmatuła. Na tym skończyły się emocje w tej odsłonie meczu. Śmiało można stwierdzić, że ta część spotkania była ciężko strawna dla kibiców, którzy zdecydowali się oglądać to widowisko.

Druga połowa zaczęła się od troszkę śmielszych poczynań Gliwiczan. Michała Buchalika próbowali pokonać Dario Rugašević oraz Konstantin Vassiljev. W obu przypadkach golkiper “Białej Gwiazdy” nie musiał nawet interweniować. W 61. minucie aktywny Jesús Imaz oddał strzał, ale ponownie nie stanowił on problemu dla golkipera gości. W 67. minucie dobrą akcją popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Wojtkowski, który minął dwóch rywali i zdecydował się na uderzenie. Na jego nieszczęście piłka minęła światło bramki. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem Joela Valencii w 74. minucie meczu. Jednak i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Kiedy to wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w polu karnym faulowany został Carlitos. Sam poszkodowany podszedł do piłki i w 88. minucie meczu zapewnił Wiślakom prowadzenie. Jak się okazało nie było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu, tuż przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców po raz drugi wpisał się hiszpański napastnik gospodarzy. Po tym golu sędzie Jakubik zakończył mecz i to “Biała Gwiazda” zgarnęła komplet punktów.

16.09.2017, 9. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski w Krakowie, frekwencja:

Wisła Kraków – Piast Gliwice 1-0 (0-0)

Carlitos 88′ (k), 90+4′

Wisła: Michał Buchalik – Tomasz Cywka, Zoran Arsenić, Iván González, Maciej Sadlok – Patryk Małecki, Vullnet Basha (Víctor Pérez 75′), Pol Llonch, Jesús Imaz (Paweł Brożek 70′), Zé Manuel (Kamil Wojtkowski 62′) – Carlitos.

Piast: Jakub Szmatuła – Martin Konczkowski, Marcin Pietrowski, Aleksandar Sedlar, Dario Rugašević – Joel Valencia (Aleksander Jagiełło 90′), Patryk Dziczek, Stojan Vranješ (Hebert Silva Santos 90′), Konstantin Vassiljev, Saša Živec – Michal Papadopulos (Maciej Jankowski 46′).

Żółte kartki: Sadlok, Wojtkowski – Sedlar, Papadopulos, Dziczek.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).