Serie A: Roma bezproblemowo ogrywa Hellas

asroma.com

W 4. kolejce Serie A, były już klub Wojciecha Szczęsnego gładko pokonał Hellas Verona 3-0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Radja Nainggolan oraz Edin Džeko.

Czarne chmury, które zebrały się nad Stadio Olimpico przed tym spotkaniem, były bardziej zwiastunem potężnej ulewy, aniżeli blamażu rzymskiego klubu. Od pierwszych minut to AS Roma przejęła inicjatywę i z każdą kolejną akcją sukcesywnie powiększała przewagę. W 22 minucie do bramki trafił niezawodny Belg, Radja Naingollan, dla którego była to dopiero pierwsza bramka w sezonie. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Edin Džeko. Król strzelców zeszłego sezonu dał o sobie znać jeszcze w 61 minucie, strzelając drugą bramkę. Co ciekawe, ostatni dublet na tym stadionie Bośniak zaliczył na początku kwietnia, ale ambicje mogły być jeszcze większe, patrząc na zmarnowane sytuacje. Od 66 minuty AS Roma grała z przewagą jednego zawodnika, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został gracz gości, Souprayen. Pod koniec meczu na boisku zameldowali się dwaj debiutanci: Patricki Schick i Hector Moreno, zastąpili kolejno Undera i Florenziego.