LOTTO Ekstraklasa: Triumf Jagiellonii w stolicy

Arvydas Novikovas (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jagiellonia Białystok nie odpuszcza w walce o tytuł mistrza Polski. Podopieczni Ireneusza Mamrota pokonali 2:0 Legię Warszawa na ich terenie.

Od początku dla legionistów ten mecz układał się fatalnie. W 15. minucie za brutalny faul na Przemysławie Frankowskim czerwoną kartkę ujrzał Domagoj Antolić. To pozwalało Jagiellonii na wypracowanie dominacji na boisku. Jeszcze przed przerwą Arkadiusz Malarz sfaulował Romana Bezjaka w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Arvydas Novikovas.

Stołeczni naprawdę słabo radzili sobie z atakami rywali. Jagiellonia kolejną bramkę zdobyła w 88. minucie. Po dośrodkowaniu Piotra Wlazły celnym strzałem głową popisał się Karol Świderski. A “Jaga” mogła wygrać zdecydowanie wyżej. W drugiej połowie dobrą sytuację miał Novikovas, ale trafił w słupek.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
0:1 – Novikovas 44′ (k.)
0:2 – Świderski 88′

Składy drużyn
Legia: Malarz – Vesović, Pazdan, Remy, Jędrzejczyk – Mączyński, Phillips, Antolić – Eduardo (37′ Broź, 66. Hlousek), Niezgoda, Hamalainen (83′ Kucharczyk).

Jagiellonia: Pawełek – Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme – Wlazło, Romańczuk – Frankowski, Pospisil, Novikovas – Bezjak (82. Świderski).

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Żółte kartki: Vesović (Legia).
Czerwona kartka: Antolić (15′ Legia), Vesović (90′ druga żółta).