Lotto Ekstraklasa: Rezerwowi zbawieniem Cracovii

LOTTO Ekstraklasa, Dominik Sulikowski (sędzia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy, Cracovia pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin (2:1).

Jeszcze kilka miesięcy temu obie drużyny znajdowały się na dnie tabeli, ale Michał Probierz oraz Kosta Runjaić utrzymali swoje posady i otrzymali szanse, by wyprowadzić z kryzysu. – Był moment, że wraz z Pogonią byliśmy na dnie tabeli, ale wyszliśmy z tego kryzysu. Wiedzieliśmy, że rywale mieli swoje problemy i mnóstwo urazów, ale mają już to za sobą i teraz ich zespół prezentuje się dobrze. My natomiast mieliśmy kłopoty od początku, kiedy to praktycznie w dwa tygodnie zmienił nam się cały zespół – mówił na konferencji Michał Probierz.

W 36. minucie z boiska wyrzucony został Sebastian Rudol, który sfaulował Mateusza Wdowiaka. Kilka minut później po analizie VAR Wojciech Myć podyktował rzut karny dla gości. Arbiter bowiem dopatrzył się zagrania u jednego z krakowian. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Drygas i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Już w 54. minucie po centrze Cornela Rapy swoją premierową bramkę zdobył Filip Piszczek. Druga połowa była lepsza w wykonaniu “Pasów”. W 82. minucie bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych Michała Probierza zdobył Sebastian Strózik.

15.12.2018, 19. kolejka Lotto Ekstraklasa, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 3 217

Cracovia – Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)

Filip Piszczek 54′, Sebastian Strózik 82′ – Kamil Drygas 45′ (k)

Cracovia: Michal Pesković – Diego Ferraresso (Sebastian Strózik 51′), Nikola Datković, Ołeksij Dytiatjew Michal Siplak – Janusz Gol – Cornel Rapa, Damian Dąbrowski (Milan Dimun 71′), Javi Hernandez, Mateusz Wdowiak – Airam Cabrera

Pogoń: Łukasz Załuska – Sebastian Rudol, Sebastian Walukiewicz, Mariusz Malec, Hubert Matynia – Kamil Drygas, Tomas Podstawski – Spas Delew (Adam Benedyczak 87′), Radosław Majewski (Ricardo Nunes 77′), Sebastian Kowalczyk (Soufian Benyamina 46′) – Iker Guarrotxena

Żółte kartki: Mateusz Wdowiak, Ołeksij Dytiatjew – Kamil Drygas

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)