Lotto Ekstraklasa: Remis w Płocku

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 8. kolejki Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock zremisowała u siebie z Miedzią Legnica (2:2). Bramki dla gości zdobyli Rafał Augustyniak oraz Petteri Forsell, zaś dla gospodarzy trafili Alan Uryga oraz Bartłomiej Sielewski.

Największym przegranym w czasie przerwy reprezentacyjnej był Mateusz Szwoch, który w towarzyskiej potyczce zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie i na długo wypada z gry. 25-letni pomocnik będzie gotowy dopiero w rundzie wiosennej.

Natomiast rewelacyjne humory panują w beniaminku ekstraklasy, który prezentuje całkiem niezłą formę. Podopieczni Dominika Nowaka odnieśli dwa zwycięstwa z rzędu (z Jagiellonią Białystok oraz Zagłębiem Lubin). – Przez dwa tygodnie robiliśmy wszystko, żeby niczego nie zepsuć, bo forma z ostatnich dwóch meczów była taka, na jaką czekałem od początku sezonu. W Płocku zobaczymy, czy się udało – mówił przed meczem szkoleniowiec z Legnicy.

Już w 10. minucie legniczan na prowadzenie wyprowadził Rafał Augustyniak, który wygrał biegowy pojedynek z Bartłomiejem Sielewskim i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Na ripostę gospodarzy czekaliśmy do 30. minuty. Wtedy też Dominik Furman dośrodkował z rzutu wolnego, a najwyżej do piłki wyskoczył Alan Uryga, który wyrównał uderzeniem głową. Tuż przed przerwą bramkę do szatni załadował skuteczny w ostatnim czasie Fin Petteri Forsell, fenomenalnie zewnętrzną częścią stopy pokonał niemieckiego golkipera.

W 49. minucie po raz kolejny Wisła Płock doprowadziła do wyrównania. Anton Kanibołocki wybił przed siebie piłkę, ta znalazła się u Bartłomieja Sielewskiego i wpakował ją do siatki. Z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Thomas Daehne, który urazu doznał jeszcze w pierwszej części.

15.09.2018, 8. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion in. Kazimierza Górskiego, Widzów: 3 892
Wisła Płock – Miedź Legnica 2:2 (1:2)
Alan Uryga 30′, Bartłomiej Sielewski 49′ – Rafał Augustyniak 10′, Petteri Forsell 45+1′

Wisła P: Thomas Daehne (Marcel Zapytowski 79′)- Alan Uryga, Bartłomiej Sielewski, Adam Dźwigała, Marcin Warcholak – Damian Rasak, Dominik Furman – Jakub Łukowski (Cezary Stefańczyk 89′) , Damian Szymański, Giorgi Merebaszwili (Calo Oliveira 73′) – Ricardinho

Miedź: Anton Kanibołocki – Paweł Zieliński, Kornel Osyra, Tomislav Bozić, Frank Adu Kwame – Rafał Augustyniak (Adrian Purzycki 57′) – Henrik Ojamaa (Mateusz Piątkowski 76′), Marquitos, Borja Fernandez, Fabian Piasecki (Wojciech Łobodziński 71′) – Petteri Forsell

Żółte kartki: Jakub Łukowski

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)