Bundesliga: Triumfalny jubileusz Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 3. kolejce Bundesligi Bayern Monachium podejmował Bayer 04 Leverkusen.

Gospodarze dość niespodziewanie słabo weszli w mecz, bowiem już w piątek minucie Bayer otrzymał rzut karny. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Wendell. Jednak prowadzenie “Aptekarzy” trwało bardzo krótko. Najpierw w 10. minucie wyrównał Corentin Tolisso, a w 19. minucie na 2:1 strzelił Arjen Robben. Już w końcówce wynik spotkania ustalił James Rodriguez. Bayern pokonał Bayer 3:1.Warto odnotować, że w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Lars Bender przez kontuzję. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonek kartce Karima Bellarabiego,

Dla Roberta Lewandowskiego to był dwusetny mecz w barwach Bayernu. Nie strzelił nic, ale miał kilka okazji na trafienie do siatki. Do tej pory zdobył 157 bramek i zaliczył 35 asyst.