Lotto Ekstraklasa: Remis w Krakowie, to był żart

MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy, Cracovia na własnym stadionie podejmowała Legię Warszawa. W zeszły weekend legioniści skompromitowali się przy Łazienkowskiej 3 w starciu z Wisłą Płock (1:4) i piłkarze chcieli się zrehabilitować.

Podopieczni Michała Probierza byli obok Pogoni Szczecin ekipą, która jeszcze nie cieszyła się z trzech punktów w tym sezonie. Na dodatek przeciwko “Pasom” przemawiała statystyka meczów z warszawską Legią. Mianowice, Cracovia nie wygrała z Legią żadnego z ostatnich 25. spotkań.

2 czerwca 2013 – po raz ostatni w polskiej lidze zagrał Janusz Gol (Cracovia) w barwach Legii Warszawa

W 12. minucie Airam Cabrera uciekł Michałowi Pazdanowi i były reprezentant Polski złapał za koszulkę Hiszpana. Sędzia nie miał żadnych skrupułów, by pokazać defensorowi legionistów czerwona kartkę. W tym momencie Ricardo Sa Pinto zmuszony był dokonać roszady w składzie i w miejsce Jose Kante wprowadził Mateusza Wieteskę.

Grająca w “10”, Legia Warszawa nie była wstanie stworzyć zagrożenia pod bramką Macieja Gostomskiego. Również gospodarze nie kwapili się z atakami i ich akcje często były rwane i bez pomysłu. Dopiero w 43. minucie Cornel Rapa ładnym strzałem spróbował pokonać Radosława Cierzniaka, ale golkiper wyszedł z tego obronną ręką.-

Po przerwie na słabą postawę swoich podopiecznych zareagował Ricardo Sa Pinto, krzyczał i podpowiadał piłkarzom. Obraz gry nie specjalnie się zmienił. W 91. minucie Cafu ekwilibrystycznym uderzeniem trafił w poprzeczkę i nie wiele zabrakło, aby Legia wywiozła trzy punkty. Obie drużyny podzieliły się punktami  i nikt nie może być zadowolony z takiego przebiegu.

02.09.2018, 7. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 8 123
Cracovia – Legia Warszawa 0:0 (0:0)

Cracovia: Maciej Gostomski – Martin Siplak, Ołeksij Dytiatjew, Michal Helik, Cornel Rapa – Milan Dimun (Jakub Serafin 70′), Janusz Gol, Diego Ferraresso, Javi Hernandez – Serder Serderov (Sebastian Strózik 62′), Airam Cabrera (Mateusz Wdowiak 78′)

Legia: Radosław Cierzniak – Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Adam Hloušek – Sebastian Szymański (Michał Kucharczyk 71′), Cafu, Domagoj Antolić, Dominik Nagy – Carlitos (Cristian Pasquato 82′), Jose Kante (Mateusz Wieteska 15′)

Żółte kartki: Milan Dimun, Javi Hernandez, Cornel Rapa – Dominik Nagy, Paweł Stolarski, Domagoj Antolić

Czerwona kartka: Michał Pazdan 12′

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)