Lotto Ekstraklasa: Remis na inaugurację kolejki

facebook.com/SandecjaNowySacz

W pierwszym spotkaniu 2. kolejki polskiej Lotto Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz na stadionie w Niecieszy zremisowała z Arką Gdynia 0:0. Beniaminek, który w dwóch pierwszych meczach zmierzył się z klubami reprezentującymi polską ligę w europejskich pucharach, nadal jest niepokonany!

Kibice zgromadzeni na stadionie w Niecieszy na pierwszy celny strzał czekali aż pół godziny. Jednak Maciej Korzym strzelił wprost w bramkarza gości. W piątej minucie drugiej części spotkania historyczne trafienie w Ekstraklasie dla Sandecji mógł zaliczyć Tomasz Brzyski, lecz jego atomowe uderzenie obronił Pavels Steinbors. W sześćdziesiątej piątej minucie swoją okazje mieli gości, lecz Michał Gliwa wygrał pojedynek sam na sam z Rafałem Siemaszką. Taki rezultat na tę chwilę daje Arce lidera.

21.07.2017, godz. 18:00 Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 0:0
żółta kartka: Bartłomiej Dudzic (Arka)

Sandecja: Michał Gliwa – Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bućko, Tomasz Brzyski, Adrian Danek (46′ Patrik Mraz), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Bartłomiej Dudzic (63′ Bartłomiej Kasprzak), Maciej Korzym (63′ Aleksandyr Kolew), Mateusz Cetnarski.

Arka: Pavels Steinbors, Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Adam Danch, Tadeusz Socha, Dawid Sołdecki, Adam Marciniak, Patryk Kun (86′ Filip Jazvić), Michał Nalepa (61′ Yannick Sambea), Grzegorz Piesio, Ruben Jurado (61′ Rafał Siemaszko).