Lotto Ekstraklasa: Przełamanie Cracovii z Górnikiem Zabrze

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 12. kolejki Lotto Ekstraklasy, Cracovia pokonała z Górnika Zabrze (2:0). Bramki dla “Pasów” zdobyli Airam Cabrera oraz Javi Hernandez.

Michał Probierz zapowiadał, iż “Pasy” powalczą o mistrzostwo Polski, ale jego zapowiedzi już dawno schowano do szafy. Drużyna z Krakowa jest czerwoną latarnią ligi i potrzebuje punktów jak tlenu. – Nie ma co mówić jak należy grać, najważniejsze jest boisko, które zweryfikuje naszą pracę. Trenowaliśmy intensywnie w ostatnich dniach by poprawić naszą grę, szczególnie elementy techniczno- taktyczne w zabezpieczeniu bramki – zapowiadał Probierz.

W pierwszej części spotkania nie wiele się ciekawego wydarzyło. Odnotować warto jedynie słuszną decyzję Tomasza Kwiatkowskiego, który po konsultacji z VAR-em postanowił nie dyktować rzutu karnego dla gospodarzy.

Po zmianie stron obie drużyny ruszył do ataku, lecz to Cracovia była wstanie zdobyć bramki. W 62. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym gości futbolówkę do siatki wepchnął Hiszpan Airam Cabrera. Minutę później indywidualną akcję zrobił Javi Hernandez i ustalił wynik spotkania.

22.10.2018, 12. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Kałuży, Widzów: 4 078
Cracovia – Górnik Zabrze 2:0 (0:0)
Airam Cabrera 62′, Javi Hernandez 63′

Cracovia: Michal Pesković – Michal Siplak, Niko Datković, Ołeksij Dytiatjew, Diego Ferraresso – Sergei Zenjov, Janusz Gol, Damian Dąbrowski (Marcin Budziński 61′), Mateusz Wdowiak (Sebastian Strózik 76′) – Javi Hernandez – Airam Cabrera (Filip Piszczek 83′)

Górnik: Tomasz Loska – Kacper Michalski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Daniel Liszka – Daniel Smuga (Łukasz Wolsztyński 65′), Maciej Ambrosiewicz (Szymon Matuszek 65′), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez – Kamil Zapolnik (Rafał Wolsztyński 77′), Igor Angulo

Żółte kartki: Sergei Zenjov, Javi Hernandez, Michal Siplak, Niko Datković, Filip Piszczek – Kacper Michalski, Kamil Zapolnik, Paweł Bochniewicz

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)