Lotto Ekstraklasa: Pogoń nie pozostawia złudzeń i gromi rywala

Kamil Gieroba

W spotkaniu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Pogoń Szczecin. Portowcy rozgromili przed własną publicznością Bruk-Bet Termalikę 4:0.

Spotkanie w Szczecinie zapowiadało się emocjonująco. Aktualny trener Bruk-Bet Czesław Michniewicz w zeszłym sezonie prowadził właśnie Pogoń. Powrotu na stadion miejski im. Floriana Krygiera nie zaliczy jednak do udanych. W 19. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Gyurcso najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Matras i dał prowadzenie gospodarzom. W drugiej połowie rozwiązał się już worek z bramkami. Tuż po zmianie stron wynik na 2:0 podwyższył Rafał Murawski. Kolejny przełomowy okres mieliśmy pomiędzy 71, a 74 minutą. Najpierw na dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydował się Ricardo Nunes. Była to decyzja idealna, gdyż piłka po tej wrzutce zatrzepotała w bramce gości. Kilka chwil później było już 4:0. Tym razem z bramki cieszył się Kamil Drygas, któremu asystował portugalczyk Nunes. Kiedy wydawało się, że to już koniec strzeleckich popisów gospodarzy, to w doliczonym czasie gry wynik ustalił Rafał Murawski. Podawał mu oczywiście nie zastąpiony w drugiej połowie Ricardo Nunes. W Szczecinie nokaut Pogoń gromi Bruk-Bet 5:0.

Pogoń Szczecin – Bruk-Bet Termalica 5:0 (1:0), Stadion Miejski im. Floriana Krygiera (Szczecin)

1:0 – Matras 19′

2:0 – R. Murawski 46′

3:0 – Ricardo Nunes 71′

4:0 – Drygas 74′

5:0 – R. Murawski 90+2′

żółte kartki: M. Lewandowski – Jovanovic, Fryc

sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)