LOTTO Ekstraklasa: Podział punktów w Zabrzu

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Górnik Zabrze zremisował z Wisłą Płock 1:1 w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dla gospodarzy gola strzelił Igor Angulo, natomiast Tomasza Loskę pokonał Ricardinho.

Obie drużyny nie zaczęły tak jak chciały, gospodarze tylko zremisowali z Koroną Kielce 1:1 choć wyszli na prowadzenie tuż na początku drugiej połowy. Podopieczni Dariusza Dźwigały przegrali z Lechem Poznań 1:2, byli blisko remisu, gdy w końcówce regulaminowego czasu bramkę na 1:1 zdobył Giorgi Merebashivli, to w doliczonym czasie Lecha na prowadzenie wyprowadził Pedro Tiba.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy ze strony gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Adam Dźwigała, lecz fatalnie przestrzelił. Zabrzanie odpowiedzieli w 19. minucie. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Szymon Żurkowski jednak piłka powędrowała daleko obok bramki Thomasa Dähne. Po upływie ponad dwóch kwadransów, stuprocentowej okazji nie wykorzystali płocczanie. Giorgi Merebashivli dośrodkował na pole karne, tam główkował Nico Varela, kapitalnie obronił Tomasz Loska, a dobitka Ricardinho została zablokowana przez Macieja Ambrosiewicza. Drugie uderzenie w tym meczu na swoim koncie miał także Żurkowski, tym razem kopnął minimalnie na poprzeczką i do przerwy Górnik Zabrze remisował z Wisłą Płock 0:0.

Pierwsza połowa rozpoczęła się kapitalnie dla Nafciarzy. Mateusz Szwoch dośrodkował z lewej strony, a na wślizgu do bramki trafił Ricardinho.

Okazję do podwyższenia prowadzenia miał Alan Uryga, ale główkował bardzo niecelnie. Chęć zdobycia gola wyrównującego miał Daniel Smuga, który zdecydował się na kopnięcie z dystansu, ale bramkarz Płocka pewnie chwycił futbolówkę. Podopiecznym Marcina Brosza udało się wyrównać w 75. minucie. Adrian Gryszkiewicz dograł w szesnastkę, Igor Angulo podbił sobie piłkę i uderzeniem z prostego podbicia pokonał bramkarza.

Chwilę później, Wisłę na prowadzenie mógł wyprowadzić Szwoch jednak futbolówka po jego lobie przeleciała nad bramką Loski. W ostatniej minucie podstawowego czasu Angulo strzelał z rzutu wolnego, lecz Dähne pewnie obronił i ostatecznie Górnik Zabrze zremisował z Wisłą Płock 1:1.