Lotto Ekstraklasa: Podział punktów w Chorzowie

W ostatnim spotkaniu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował przed własną publicznością z Wisłą Płock 2:2. Gospodarze bramkę na wagę remisu zdobyli w doliczonym czasie gry.

Wynik spotkania w 45. minucie otworzył Jose Kante. Goście długo nie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ jeszcze w tej samej minucie wyrównującego gola zdobył Mariusz Stępiński, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Dziesięć minut przed końcem po golu Giorgi Merebaszwiliego ponownie na prowadzenie wyszli goście. Kiedy wydawało się, że ten mecz wygrają Nafciarze, w 90. minucie Rafał Grodzicki z rzutu karnego doprowadził do remisu.

W następnej serii spotkań Wisła podejmować będzie Jagiellonię Białystok, a Ruch zagra w Krakowie z miejscową Wisłą.

08.08.2016, godz. 18:00 Ruch Chorzów – Wisła Płock 2:2 (1:1)
Mariusz Stępiński 45′, Rafał Grodzicki 90′ (k) – José Kanté 45′, Giorgi Merebaszwili 80′
żółte kartki: M.Stępiński – Rogalski, Furman, Szymiński, Stefańczyk.

Ruch: Kamil Lech – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Michał Koj, Miłosz Przybecki, Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk (85′ Jakub Arak), Patryk Lipski (57′ Bartosz Nowak), Piotr Ćwielong (75′ Kamil Mazek), Mariusz Stępiński.

Wisła: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Božić (85′ Damian Byrtek),Patryk Stępiński, Giorgi Merebaszwili, Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (63′ Siergiej Kriwiec), Dimityr Ilijew, Arkadiusz Reca (58′ Dominik Kun) , José Kanté.