Lotto Ekstraklasa: Piast zbliża się do czołówki

Carlitos, Uros Korun (Piast Gliwice) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

We wtorkowym spotkaniu w ramach 32. kolejki Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice odniósł zwycięstwo z Zagłębiem Lubin (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Parzyszek.

“Niebiesko-czerwoni” są bliscy awansu do europejskich pucharów, dlatego starcie z “Miedziowymi” miało dodatkowy wymiar. Z kolei podopieczni Bena Van Daela rzutem na taśmę awansowali do grupy mistrzowskiej pokonując Wisłę Kraków (3:1). Trzy dni temu przed własną publicznością ponieśli porażkę z Pogonią Szczecin (2:3). Ważną postacią w drużynie ze Śląska jest Frantisek Plach zachował czyste konto w dziesięciu meczach ligowych. – Ale obrońcy mieli duży udział w tym, że nie straciliśmy bramki, sporo strzałów zostało przez nich zablokowanych – mówił golkiper po pokonaniu Lechii Gdańsk.

W pierwszej części gry zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze. W 15. minucie Tomasz Jodłowiec dośrodkował piłkę do Piotra Parzyszka, a ten nożycami pokonał bezradnego i zaskoczonego Konrada Forenca. Pierwszej połowy nie dokończył Alan Czerwiński, który miał rozcięty łuk brwiowy po niebezpiecznym ataku Jorge Felixa. Łukasz Szczech skorzystał z powtórek i zdecydował pokazać czerwoną kartkę Hiszpanowi za nierozważny atak na zawodniku gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Zawodnicy obu zespołów rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska.  Zagłębie Lubin kilkukrotnie zaatakowało, ale za każdym razem na posterunku był Frantisek Plach. Wynik już do końca się nie zmienił. Aktualnie Piast Gliwice traci cztery “oczka” do prowadzącej Legii Warszawa.