LOTTO Ekstraklasa: Legia wygrywa w Kielcach

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Korony Kielce przegrali z Legią Warszawa 1:2 w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Ivan Jukić, natomiast dla Legii trafili Krzysztof Mączyński i José Kanté.

Korona rozpoczęła sezon od remisu 1:1 w Zabrzu z Górnikiem, choć mogła pokusić się o zwycięstwo bo była lepszą drużyną. Legia zagrała fatalnie przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin, przegrywając 1:3, dziś chcieli pokazać, że to tylko wypadek przy pracy i zgarnąć komplet w Kielcach.

Pierwsi zaatakowali gospodarze. Bartosz Rymaniak dośrodkował z prawej strony w pole karne, tam na wślizgu strzelał Maciej Górski i minimalnie przestrzelił. Warszawianie odpowiedzieli w 21. minucie. Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Carlitos, ale Matthias Hamrol pewnie chwycił futbolówkę. Świetną okazję do wyprowadzenia Korony na prowadzenie miał Łukasz Kosakiewicz jednak kopnął prosto w Arkadiusza Malarza. Podopieczni Gino Lettierego mieli przewagę i udało im się wyjść na prowadzenie. Ivan Jukić dostał piłkę w szesnastce, obrócił się z nią i z woleja strzelił gola.

Blisko podwyższenia prowadzenia był Kosakiewicz, jego strzał był minimalnie niecelny i do przerwy Korona prowadziła z Legią 1:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy to zdecydowana przewaga Legii, okraszona bramką. Fenomenalnym uderzeniem sprzed pola karnego do remisu doprowadził Krzysztof Mączyński.

Podopieczni Deana Klafurića poszli za ciosem i zdobyli bramkę na 2-1. Adam Hloušek dośrodkował w szesnastkę, a tam głową do bramki wpakował ją José Kanté.

Swojego drugiego gola mógł mieć Jukić jednak wysoko przestrzelił. W doliczonym czasie okazję, by doprowadzić do remisu miał Felicio Brown Forbes, ale strzelił bardzo niecelnie i ostatecznie Korona Kielce przegrała z Legią Warszawa 1:2.