Udostępnij:

Lotto Ekstraklasa: Legia wraca do gry

W hicie 25. kolejki polskiej Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 1:0. Jedyną bramkę w jedenastej minucie strzelił Miroslav Radović. Dla serbskiego pomocnika było to dziewiąte trafienie w bieżących rozgrywkach.

Już od pierwszych minut aktywniejsi byli podopieczni Jacka Magiery. Pierwszą świetną okazję stworzył Fin Kasper Hamalainen, lecz jego uderzenie zdołał obronić Łukasz Załuska. Kilka minut później fantastycznym podaniem Guilherme uruchomił Miroslava Radovicia, a ten minął golkipera i wpakował futbolówkę do siatki. Na ripostę Białej Gwiazdy nie musieliśmy długo czekać, ale ładne uderzenie Rafała Boguskiego z trudnością sparował na rzut rożny Arkadiusz Malarz.

W 34. minucie spotkania powinniśmy mieć wyrównanie, lecz Mateusz Zachara mający dogodną pozycję przestrzelił. Po zmianie stron reprezentant Polski Mateusz Mączyński trafił do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Druga połowa nie obfitowała jednak w tyle sytuacji co w pierwszej. Legia Warszawa nadal plasuje się na czwartej pozycji i do lidera z Białegostoku traci trzy "oczka". Za tydzień mistrz Polski zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

12.03.2017, godz. 18:00 Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:0 (1:0)