

LOTTO Ekstraklasa: Łęczna umacnia się na pozycji spadkowicza, a Lechia na pozycji lidera
Lechia Gdańsk mimo nie najlepszej gry pewnie wygrała z Górnikiem Łęczna 3:0 i po 17. kolejkach utrzymuje pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy.
Pierwsza połowa zapowiadała agresywne spotkanie, pełne starć i fauli. Przewinienia i ostre zagrania były, na szczęście jednak kartek tak dużo już nie. Agresywna gra była planem Łęcznej na zneutralizowanie wszechstronnej i ofensywnej Lechii. Do około 20.minuty im się to udawało. Elementem otwierającym, choć nie do końca była bramka Biało-Zielonych w 25.minucie zdobyta przez Paixao. W pierwszej połowie lider LOTTO Ekstraklasy mógł prowadzić znacznie więcej. Stuprocentowych sytuacji nie wykorzystywał Kuświk, a Stolarski grał zdecydowanie poniżej oczekiwań.
Druga połowa nieco otworzyła grę, a co za tym idzie powiększyła dominacje Lechii Gdańsk. Ta przeprowadzała dużo akcji, brakowało skuteczności. Wszystkie trzy bramki jakie padły w tym pojedynku, zostały strzelone przy olbrzymim zamieszaniu w polu karnym. W 69. minucie do bramki strzelał Wolski. Zmienił go Haraslin. Pokazał jak dynamicznym jest piłkarzem i jak dużą techniką dysponuje. Strzelił na 3:0 po dobitce i to spotkanie z pewnością może zaliczyć do udanych. Ten poniedziałkowy mecz w mroźnym Gdańsku pokazał jak słaby jest Górnik, skoro tak miernie dysponowana Lechia była w stanie gładko wygrać.
LECHIA GDAŃSK 3:0 GÓRNIK ŁĘCZNA
`25 Paixao 1:0, `69 Wolski 2:0, `86 Haraslin 3:0 | -
Skład Lechii Gdańsk: 32.Savić, 2.Janicki, 7.Krasić, 11.Kuświk, 19.Paixao, 20.Chrapek, 21.Peszko, 22.Maloca(`81 5.Vitoria), 23.Wojtkowiak, 27.Wolski(`71 17.Haraslin), 41.Stolarski(`58 30.Nunes)
Skład Górnika Łęczna: 1.Małecki, 3.Komor, 4.Gerson, 5.Tymiński(`72 12.Dzalamidze), 6.Sasin, 9.Grzelczak, 15.Bonin(`79 Hernandez), 18.Śpiączka(`85 19.Ubiparip), 21.Jarecki, 23.Szmatiuk, 25.Drewniak
Żółte kartki: - |(34)Jarecki, (77)Gerson
Czerwone kartki: -|-
Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski
Frekwencja: 11 075
-
Polska PiłkaNa Dolnym Śląsku będą dyskutować o przyszłości polskiej piłki
Kamil Gieroba / 30 kwietnia 2025, 17:03
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
AktualnościSzok w Górniku! Jan Urban zwolniony, następca wybrany
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 13:34
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21
-
AktualnościBetclic 1. Liga: Wisła wygrywa z Chrobrym. Rodado jokerem
Michał Szewczyk / 9 kwietnia 2025, 19:55