Lotto Ekstraklasa: Lechia Gdańsk umacnia się na fotelu lidera

pilkarskiswiat.com

W sobotnim spotkaniu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała Cracovię (1:0) po bramce Flavio Paixao.

Biało-zieloni przystępowały do starcia z drużyną z Krakowa jako lider Lotto Ekstraklasy. – Podstawową rzeczą przed spotkaniem z Cracovią jest fakt, że nie należy patrzeć w tabelę, bo to byłoby dużym błędem. My musimy się skupić na tym, jak wygrać ten mecz. Wydaje mi się, że to jest zdecydowanie ważniejsze niż patrzenie na to, kto ile ma punktów – przestrzegał Piotr Stokowiec.

W 28. minucie kapitalnie w pole karne wbiegł Mateusz Wdowiak, ten został sfaulowany przez Dusana Kuciaka i sędzia podyktował rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Javi Hernandez, lecz jego uderzenie wybronił golkiper. W tym sezonie “Pasy” po raz trzeci zmarnowały “jedenastkę”. W 79. minucie Lukas Haraslin dośrodkował na głowę Flavio Paixao, a ten zdobył dziesiątą bramkę w kampanii ligowej.

10.11.2018, 15. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Energa, Widzów: 17 089
Lechia Gdańsk – Cracovia 1:0 (0:0)
Flavio Paixao 79′

Lechia: Dusan Kuciak – Filip Mladenović, Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Joao Nunes – Lukas Haraslin (Steven Vitoria 86′), Daniel Łukasik, Flavio Paixao, Jarosław Kubicki, Konrad Michalak (Artur Sobiech 59′) – Jakub Arak (Rafał Wolski 46′)

Cracovia: Michal Pesković – Michal Siplak, Nikola Datković, Ołeksij Dytiatjew, Cornel Rapa – Mateusz Wdowiak, Janusz Gol, Damian Dąbrowski, Sergei Zenjov (Michał Helik 88′) – Javi Hernandez (Sebastian Strózik 84′), Airam Cabrera (Marcin Budziński 32′)

Żółte kartki: Błażej Augustyn, Dusan Kuciak, Konrad Michalak

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)