Lotto Ekstraklasa: Bramka Brazylijczyka przyniosła trzy punkty Wiśle Płock

Damian Szymański, Ricardinho, Adam Banasiak / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim starciu ligowym piętnastej serii gier Lotto Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec (2:0).

Kibu Vicuna nie mógł skorzystać z zawieszonych za kartki Adama Dźwigały i Patryka Stępińskiego. Ich miejsce zajęli Alan Uryga oraz Marcin Warcholak. Płocczanie w ubiegły weekend, mimo że grała przez godzinę w dziesiątkę potrafiła pokonać Śląska Wrocław (3:0). Natomiast beniaminek jest czerwoną latarnią ligi, a tydzień temu ponieśli wysoką porażkę Jagiellonią Białystok (1:4).

7 – było to spotkanie pomiędzy tymi zespołami, a pierwsze w ekstraklasie

W 31. minucie piłkę stracił Konrad Wrzesiński, a przejął ją Damian Szymański, który uruchomił prostopadłym podaniem Ricardinho. Brazylijczyk minął Dawida Kudłę i wpakował futbolówkę do pustej bramki. W końcówce pierwszej połowy Dawid Kudła przypadkowo odbił piłkę ręką i arbiter po analizie VAR postanowił nie karać golkipera żadną kartką. Dla wielu, ta sytuacja była kontrowersyjna. Po przerwie wynik ustalił z rzutu karnego Dominik Furman.

10.11.2018, 15. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 5 511
Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
Ricardinho 31′, Dominik Furman 90+3 (k)

Wisła: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Alan Uryga, Marcin Warcholak – Damian Rasak (Bartłomiej Sielewski 74′), Dominik Furman – Nico Varela, Damian Szymański, Giorgi Merebaszwili (Karol Angielski 86′) – Ricardinho (Calo 84′)

Zagłębie: Dawid Kudła – Michael Heinloth, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Żarko Udovicić – Dejan Vokić (Patrik Mraz 70′), Adam Banasiak – Konrad Wrzesiński, Szymon Pawłowski, Alexandre Cristovao – Vamara Sanogo

Żółte kartki: Alan Uryga – Dejan Vokić, Adam Banasiak

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)