Lotto Ekstraklasa: Klapa Pogoni Szczecin w Gliwicach

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie siedemnastej serii gier Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał przy Okrzei Pogoń Szczecin (3:0). Bramki dla popularnych “Piastunek” zdobyli dwie Tomasz Jodłowiec oraz Aleksandar Sedlar z rzutu karnego.

– Przyjeżdża do nas drużyna, która jest na fali. Pogoń jest solidna i dobrze gra w piłkę, dlatego spodziewamy się meczu, w którym będziemy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i cech wolicjonalnych. To zespół, który umie atakować, ale potrafi też bronić – mówił Waldemar Fornalik przed spotkaniem.

W ostatni tygodniach, to “Portowcy” są najlepiej punktującym zespołem w ekstraklasie. W ośmiu ostatnich starciach ekipa Kosty Runjaicia odnieśli siedem zwycięstw.

W 10. minucie Martin Konczkowski na prawej stronie boiska ograł Ikera Guarrotxenę i podał piłkę do niepilnowanego Tomasz Jodłowca, który uderzył nieczysto, ale na szczęście umieścił futbolówkę w siatce. Pięć minut później Mariusz Malec sfaulował we własnej “szesnastce” wychodzącego na klarowną sytuację Michala Papadopulosa. Arbiter był blisko całej sytuacji i podyktował rzut karny. W 17. minucie wynik z jedenastu metrów podwyższył Aleksandar Sedlar. W 61. minucie gry z lewej strony Mikkel Kirkeskov wyłożył piłkę Jodłowcowi i ten mógł cieszyć się tego dnia z drugiego trafienia. W końcówce spotkania czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Załuska, który poza polem karnym bezpardonowo zatrzymała Joela Valencię.

03.12.2018, 17. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski w Gliwicach, Widzów: 2 824
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
Tomasz Jodłowiec 10′, 61′, Aleksandar Sedlar 17′ (k)

Piast: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov – Joel Valencia (Denis Gojko 89′), Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Patryk Dziczek, Jorge Felix (Aleksander Jagiełło 84′) – Michal Papadopulos (Piotr Parzyszek 68′)

Pogoń: Łukasz Załuska – David Stec (Spas Delev 71′), Sebastian Walukiewicz, Mariusz Malec, Huert Matynia – Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski – Sebastian Kowalczyk, Radosław Majewski (Soufian Benyamina 67′), Iker Guarrotxena – Adam Buksa (Adam Benedyczak 78′)

Żółte kartki: Tomas Podstawski, Sebastian Walukiewicz

Czerwona kartka: Łukasz Załuska 81′

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)