Lotto Ekstraklasa: Jaga gromi Arkę

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W meczu otwierającym 4. kolejkę Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przed własną publicznością rozgromiła Arkę Gdynia 4:1. Bramki dla gospodarzy zdobył duet estońsko-litewski.

Wynik spotkania już w czwartej minucie otworzył Konstantin Vassiljev. Na 2:0 minutę przed końcem pierwszej połowy podwyższył Fiodor Cernych, który dołożył swojego drugiego gola sześć minut po zmianie stron. Dla 25-letniego pomocnika była to trzecia bramka w sezonie. W 59. minucie z rzutu karnego bramkę na 4:0 strzelił Konstantin Vassiljev. Kapitan Jagiellonii ma już pięć bramek! Honorowe trafienie dla gości w 72. minucie zdobył Dawid Sołdecki, dla którego jest to premierowy gol w bieżącym sezonie.

W następnej kolejce “Jaga” zmierzy się z kolejnym beniaminkiem. W poniedziałek o godz. 18:00 zagra w Płocku z miejscową Wisłą. Z kolei “Arkowcy” na własnym boisku podejmować będą Śląsk Wrocław. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 15:30.

05.08.2016, godz. 18:00 Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia 4:1 (2:0)