LOTTO Ekstraklasa: Górnik Zabrze minimalnie lepszy od Arki Gdynia

Górnik zanotował kolejne zwycięstwo, które przybliża go do utrzymania w Ekstraklasie.

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Arką Gdynia 1:0. Jedenyego gola w tym meczu zdobył Kamil Zapolnik.

Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Jeśli Górnik zdobyłby dziś 3 punkty, to mógłby minimalnie odjechać reszcie drużyn i być bliżej utrzymania. Arka miała podobny cel, bo zajmuje przedostanie miejsce w grupie spadkowej i jeśli dziś straciłaby punkty, jej sytuacja mocno by się skomplikowała.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 3. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Christian Maghoma, ale mocno przestrzelił. Chwilę później ponownie zaatakowali goście. Maciej Jankowski minął obrońcę, strzelił sprzed pola karnego, ale Martin Chudý pewnie chwycił piłkę. Po upływie kwadransa wreszcie zaatakował Górnik. Z dystansu uderzał Szymon Żurkowski i strzelił tuż obok słupka. W 32. minucie Pāvels Šteinbors uratował Arkę po strzale Igora Angulo, gdy kaptialnie sparował piłkę na rzut rożny. Swoją okazję na bramkę miał też Mateusz Matras, który strzelał z woleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz minimalnie przestrzelił. Do przerwy Górnik Zabrze remisował z Arką Gdynia 0:0.

Na początku drugiej połowy Górnik wyszedł na prowadzenie. Walerian Gwilia dośrodkował z rzutu rożnego, a głową do siatki trafił niepilnowany Kamil Zapolnik. W 72. minucie prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Żurkowski, ale uderzył tuż obok bramki. Do remisu mógł doprowadzić Luka Zarandia jednak nieznacznie się pomylił. W doliczonym czasie gry okazję na podwyższenie prowadzenia miał Boris Sekulić, ale bramkarz Arki dobrze interweniował po jego strzale i ostatecznie Górnik Zabrze wygrał z Arką Gdynia 1:0.