LOTTO Ekstraklasa: Górnik liderem!

W meczu 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Górnik pokonał Jagiellonie 3:1. Dwie bramki dla zabrzan zdobył niezastąpiony Igor Angulo i Piotr Wlazło który niefortunnie trafił do własnej siatki. Honorową bramkę dla Jagi strzelił Taras Romanchuk. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Marcina Brosza awansowali na pozycję lidera.

Już w 4. minucie Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Taras Romanchuk wygarnął piłkę obrońcom Górnika i sprytnym strzałem pokonał bramkarza . Chwilę później znów zaatakowali goście. Arvydas Novikovas wycofał piłkę przed pole karne do Martina Pospíšila, ten jednak nie trafił w bramkę. Zabrzanie wyrównali tuż przed przerwą.  Po dośrodkowaniu Damiana Kądziora, bramkę głową zdobył niezawodny Igor Angulo.

Od początku drugiej połowy przewagę mieli zabrzanie.  Stworzyli sobie kilka sytuacji, w których widzieliśmy strzały, choćby Szymona Żurkowskiego, ten strzał pewnie chwycił Kelemen. Jedenaście minut przed końcem spotkania Górnik wyszedł na prowadzenie. Rafał Kurzawa dośrodkował w pole karne, piłką w słupek trafił pomocnik Jagi, Piotr Wlazło, odbita futbolówka trafiła znowu do Wlazły, który strzelił samobója.  Zwycięstwo podopiecznych Marcina Brosza,  drugą bramką przypieczętował Igor Angulo, który po podaniu Michała Koja wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Ostatecznie Górnik pokonał Jagiellonie 3:1 i zamazał plamę po porażce z Legią, gdzie młodym zabrzanom zabrakło odwagi.