Podział punktów na Stade Geoffroy-Guichard

Ligue 1 Official

AS Saint – Etienne zremisowało RC Strasbourg 2:2 (1:1) w meczu rozpoczynającym 14, kolejkę Ligue 1. Goście dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. Tym samym drużyna gospodarzy nie wygrała piątego meczu z rzędu.

Saint – Etienne od pierwszych minut starało się utrzymywać przy piłce, a Strasbourg nastawił się na grę z kontry.Gospodarze jako pierwsi stworzyli sobie sytuację do strzelenia gola. Prawą stroną boiska pognał Bamba, jego mocne dogranie w pole karne niepewnie odbił bramkarz i piłka trafiła w słupek. Po upływie pół godziny, po szybkiej kontrze, w stuprocentowej sytuacji spudłował Lienard. Gospodarze odpowiedzieli na cztery minuty przed przerwą. Hernani dostał piłkę od Monnet – Paquet’a po szybkiej wymianie z klepki, uwolnił się od obrońców i technicznie przymierzył tuż przy prawym słupku bramki Stephane’a Ruffiera. Strasbourg zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Piłkarze  Thierry’ego Laurey’a zakoczyli przeciwników szybką akcją na jeden kontakt, po wrzutce zakotłowało się w polu karnym – do odbitej piłki dopadł Aholou i fantastycznym kopnięciem z wyskoku umieścił piłkę tuż pod poprzeczką.

Gospodarze wyszli na drugą połowę zdeterminowani, by odzyskać prowadzenie. Cierpliwe i dokładnie rozgrywane akcje przyniosły skutek w 56. minucie. Do utraty gola mocno przyczyniło się fatalne zachowanie gości w defensywie. Bamba “złamał” akcję do środka, jeden z obrońców nieudolnie próbował przerwać akcję, dzięki czemu Kevin Monnet – Paquet wpadł w pole karne, okiwał Kamano i wyprowadził “Świętych” na prowadzenie. Radość nie trwała długo. W 63. minucie Florent Pogba powalił Kone w polu karnym, a jedenastkę na wyrównującego gola zamienił Martin. Szansę na błyskawiczną odpowiedź miał Soderlund – świetnie przyjął piłkę, poprawił głową, ale kiepskim uderzeniem ułatwił interwencję Kamano. Podrażnieni gospodarze usiłowali po raz kolejny oszukać defensywę Srasbourga, ale długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji. W ostatnich minutach pojawiło się wiele wolnych przestrzeni między formacjami, oba zespoły usiłowały szybko przedostać się w pole karne. Mógł to wykorzystać Louis Diony, ale nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu z linii końcowej.

Podział punktów ucieszył tylko drużynę Strasbourga, która obecnie otwiera grupę spadkową. Saint – Etienne nie potrafi wygrać od 14 października, ale dzięki znakomitemu początkowi sezonu zajmują szóste miejsce w tabeli. W następnej kolejce rozgrywanej w środku tygodnia, “Święci” pojadą do Bordeaux, a Strasbourg zmierzy się z Caen (oba mecze zostaną rozegrane 28 listopada).