LOTTO Ekstraklasa: Górnik górą w starciu z Pogonią

Katarzyna Wysokińska- PiłkarskiSwiat.com

Górnik Zabrze wygrał w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin. Dzięki temu zwycięstwu wysunął się na prowadzenie w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Paradoksalnie to Portowcy weszli w ten mecz lepiej i przez pierwszy kwadrans dominowali nad beniaminkiem z Zabrza. Im bardziej na zegarze leciał czas tym bardziej dominowali goście. I tak sześć minut po zmianie storn Kurzawa zaliczył kolejną asystę, centrując piłkę na głowę Wieteski, a ten pokonał Łukasza Załuske. Po kwadransie za sprawą Damiana Kądziora Górnicy wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a to wszystko dzięki słabemu kryciu zawodników Pogoni Szczecin. Portowcy dwie minuty przed regulaminowym czasem gry zdołali strzelić bramkę kontaktową. Zdobył ją Łukasz Zwoliński. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

LOTTO Ekstraklasa 10 kolejka |23 września 2017, 18:00| Stadion im. Floriana Krygiera | 4548 widzów

Pogoń Szczecin 1-2 Górnik Zabrze (0:0)
Łukasz Zwoliński 88 | Mateusz Wieteska 51, Damian Kądzior 66

Skład Pogoni Szczecin: 1. Łukasz Załuska – 24. David Niepsuj, 2. Cornel Râpă, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes – 71. Dariusz Formella (58, 11. Spas Delew), 4. Jakub Piotrowski (67, 10. Dawid Kort), 14. Kamil Drygas, 8. Mate Cincadze, 7. Ádám Gyurcsó – 29. Marcin Listkowski (63, 93. Łukasz Zwoliński)

Skład Górnika Zabrze: 1. Tomasz Loska – 28. Maciej Ambrosiewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj – 9. Damian Kądzior (77, 6. Bartłomiej Olszewski), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 7. Rafał Kurzawa – 17. Igor Angulo (90, 3. Adam Wolniewicz), 25. Łukasz Wolsztyński (61, 20. Marcin Urynowicz)

Żółte kartki: Nunes, Râpă  | Ambrosiewicz, Koj

Czerwone Kartki: Ambrosiewicz 90’ | –

Sędzia: Krzysztof Jakubik