Lotto Ekstraklasa: Festiwal pięknych bramek w Kielcach

korona-kielce.pl

W pierwszym sobotnim spotkaniu Lotto Ekstraklasy w ramach 17. kolejki Korona Kielce przed własną publicznością pewnie pokonała dobrze grającą w ostatnim czasie Pogoń Szczecin (4:1).

Złocisto-Krwiści od pierwszych minut odważnie zaatakowali przyjezdnych. W 4. minucie po rzucie rożnym futbolówka dotarła do Vanji Markovicia, a ten ładnym uderzeniem po ziemi pokonał Dawida Kudłę. W doliczonym czasie gry wynik podwyższył urodzony w Maroku Nabil Aankour, który wspaniałym wolejem nie dał szans golkiperowi. Jeszcze ładniejsze uderzenie obejrzeliśmy w drugiej połowie. Do piłki doszedł najlepszy dziś na boisku 22-letni Serb Vanja Marković i fantastycznym strzałem zza pola karnego pokonał bezradnego Dawida Kudłę. W 78. minucie po raz drugi bramkarza pokonał Nabli Aankour. Pogoń Szczecin stać było na jedno trafienia. W doliczonym czasie gry Mateusz Matras po raz czwarty w sezonie wpisał się na listę strzelców.

Korona Kielce dzięki trzem punktom awansowała do grupy mistrzowskiej (8. miejsce). Natomiast podopieczni Kazimierza Moskala plasują się na szóstej pozycji. Piłkarze Macieja Bartoszka za tydzień pojadą do Gliwic.

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 4:1 (2:0)