Eintracht z trzecim zwycięstwem z rzędu!

bleacherreport.com

Piłkarze z Frankfurtu nad Menem nie zwalniają tempa. Ich kolejnym łupem padła Borussia Dortmund. Po bramkach Szabolcsa Husztiego oraz Harisa Seferovicia pokonali na własnym stadionie dortmundczyków 2-1. Bramkę dla BVB zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek. Fani zgromadzeni na Commerzbank Arena musieli na nie poczekać do drugiej odsłony meczu. W niej zaś piłkarze gospodarzy nie kazali im długo oczekiwać na gola. Już w piętnastej sekundzie po wznowieniu gry bramkę strzelił Szabolcs Huszti. Wykorzystał on dogranie z prawego skrzydła od Timothy’ego Chandlera. Borussia robiła co mogła, by odrobić jednobramkową stratę. W 58. minucie trener BVB Thomas Tuchel zdecydował się nawet na potrójną zmianę. Oczekiwane efekty przyszły w 77. minucie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła od Ousmane Dembele wykorzystał Aubameyang. Było to już trzynaste trafienie Gabończyka w tym sezonie. Tym golem wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Radość dortmundczyków nie trwała, jednak długo, gdyż dwie minuty później zwycięską bramkę dla Eintrachtu strzelił Haris Seferović.

Oba zespoły przed rozpoczęciem tego spotkania miały na swoim koncie po 21 punktów. W związku ze zwycięstwem RB Lipsk nad Freiburgiem 4-1, obecnie frankfurtczycy tracą 6 oczek do lidera ze Wschodnich Niemiec, zaś strata Borussii zwiększyła się do dziewięciu punktów.

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 2:1 (0:0)

1:0 Huszti 46′

1:1 Aubameyang 77′

2:1 Seferović 79′