LOTTO Ekstraklasa: Doświadczenie górą w Sosnowcu

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po dziesięciu latach Zagłębie Sosnowiec wróciło do ekstraklasy. Niestety dla beniaminka był to brutalny powrót, Piast Gliwice wygrał 2:1.

Choć od pierwszych minut nieznaczną przewagę mieli podopieczni Waldemara Fornalika, to pierwszy cios należał do gospodarzy. W 36. minucie Piotr Polczak zagrał w pole karne do Vamary Sanogo. Po sporym zamieszaniu wypożyczony napastnik z Legii Warszawa na raty zdołał pokonał Jakuba Szmatułę.

Dość niespodziewanie drużyna Dariusza Dudka prowadziła do przerwy, ale druga część gry należała do rywali. W 66. minucie Tomasz Musiał po wideoweryfikacji przyznał, że Polczak zagrał piłkę ręką, a jedenastkę na gola zamienił Aleksander Sedlak. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, grę Piasta mocno rozruszał Tomasz Jodłowiec. Doświadczony pomocnik znakomicie znalazł sobie miejsce na strzał z dwudziestu metrów. Tym samym tuż przed końcem dał zwycięstwo Piastowi w pierwszej kolejce LOTTO Ekstraklasy.