Czyste konto Polaka! Chelsea wygrała w sparingu

Chelsea

W sparingowym meczu Chelsea pokonała australijskie Perth Glory 1:0. Polski golkiper Marcin Bułka rozpoczął to spotkanie w podstawowej jedenastce. Co prawda nie miał zbyt dużo roboty, jednak udało mu się zachować czyste konto.

Nieobecni na zgrupowaniu

Chelsea do Australii wyleciała w mocno okrojonym składzie. Zabrakło takich nazwisk jak N’golo Kante, Olivier Giroud, Willian, Hazard czy też Courtois.

Debiut nowego trenera

Mecz z Perth Glory był debiutem Sarriego na ławce trenerskiej Chelsea. Kolejne spotkanie podpieczni włoskiego trenera rozegrają 28 lipca w Nicei, gdzie zmierzą się z Interem Mediolan. Następnie 1 sierpnia w Dublinie zagrają z Arsenalem, a sześć dni później na Stamford Bridge z Olympique Lyon.

Podstawowy skład Chelsea

Tak prezentował się podstawowy skład Chelsea na to spotkanie ułożony przez Maurizio Sarriego.

I połowa

Chelsea prowadzenie objęła już w 5. minucie meczu. Callum Hudson-Odoi w bocznym sektorze boiska z łatwością minął rywala i posłał futbolówkę w pole karne australijskiego zespołu. Tam odnalazł się Pedro, który wpakował piłkę do siatki. Przez większość czasu Chelsea miała przewagę, lecz do przerwy nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

II połowa

Druga odsłona spotkania wyglądała bardzo podobnie. Podopieczni Sarriego stwarzali sobie sytuację i mieli przewagę, jednak nie mogli strzelić drugiej bramki. Ross Barkley oddał dobry strzał, lecz trafił tylko w słupek. Perth Glory starało się zagrozić rywalom pojedyńczymi atakami. W 56. minucie meczu Fabio Ferreira dobrze uderzył na bramkę Bułki, który wykazał się świetną interwencją. Maurizio Sarri w drugiej połowie dokonał sześciu zmian, lecz nie zdecydował się na zmianę polskiego golkipera, dzięki czemu Marcin rozegrał pełne 90. minut. Wynik nie uległ zmianie i Chelsea wygrała to spotkanie 1:0.

23.07.2018r., Godzina 13:35, Mecz towarzyski, Widzów: 55522.

Perth Glory 0:1 Chelsea (0:1)

Bramki: Pedro 5′

Żółte kartki: David Luiz 36′ – Santalab 87′

Sędzia: Shaun Evans

Perth Glory: Reddy, Dlublic (Chianese 67′), Lowry, Grant, Wilson (Juande 79′), Kilkenny, Franjic (Davidson 67′), Neville, Italiano (Harold 46′), Ferreira, Keogh (Santalab 68′)

Chelsea: Bułka, Zappacosta (Piazon 73′), David Luiz, Amapdu (Kalas 61′), Alonso (Emerson 46′), Fabregas, Jorginho (Bakayoko 46′), Barkley (Musonda 75′), Hudson-Odoi (Pasalic 46′), Morata (Abraham 60′), Pedro (Aina 73′)