Lotto Ekstraklasa: Derby Krakowa dla Pasów, kapitalny gol Budzińskiego

PiłkarskiŚwiat.com

W 192. derbach Krakowa lepsza okazała się Cracovia i ograła Wisłę. W spotkaniu rozegranym w ramach 4. kolejki Lotto Ekstraklasy Pasy pokonały na własnym boisku Białą Gwiazdę 2:1 po bramkach Marcina Budzińskiego i Szczepaniaka. Jedyną bramkę dla Wisły zdobył Patryk Małecki

Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze zasiąść na swoich miejscach, a w euforie wprowadził ich Marcin Budziński. Pomocnik Cracovii huknął na bramkę strzeżonej przez Łukasza Załuskę i nie pozostawił mu żadnych szans na skuteczną interwencję. Gospodarze po tym, jak dobrze zaczęli pierwszą połową, tak samo dobrze ją skończyli. W 43. minucie prawą stroną boiska przedarł się Wójcicki, dograł piłkę w pole karne Wisły. Tam pierwszy do niej dopadł Szczepaniak i wpakował futbolówkę do siatki. Cracovia do przerwy prowadziła w derbach z Wisłą 2:0. W drugiej połowie obie drużyny grały dużo w środku pola i brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W 65. minucie co prawda Cetnarski trafił do siatki, lecz wcześniej Szczepaniak faulował zawodnika Wisły i gol nie został uznany. Kiedy wydawało się, że nie będziemy mieli już emocji w tym spotkaniu, to w 88. minucie Patryk Małecki wykończył akcję po podaniu Cywki. Dla Białej Gwiazdy był to jedyny gol tego wieczoru i derby Krakowa zakończyły się wygraną Pasów 2:1.

Po tym spotkaniu Cracovia wskoczyła na 3. miejsce w tabeli, zaś Wisła Kraków jest na 11. pozycji.

Cracovia – Wisła Kraków 2:1 (2:0)

1:0 – Budziński 2′

2:0 – Szczepaniak 43′

2:1 – Małecki 88′

żółte kartki: Polczak (Cracovia) – Popović, Sadlok, Małecki (Wisła)

sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)