Demolka Zagłębia Sosnowiec na Koronie Kielce

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec pokonało Koronę Kielce (4:1).

Podopieczni Gino Lettieriego od sześciu meczów są niepokonani, ale wciąż potrzebują sporo punktów, aby pozostać w strefie mistrzowskiej. To na pewno nie będzie łatwiejszy mecz niż te dwa poprzednie u siebie. Już wspominałem, że w polskiej lidze nie jest łatwo wygrywać, zwłaszcza na wyjazdach i to widać również po zespołach, które w tabeli są jeszcze wyżej niż my – przestrzegał szkoleniowiec “złocisto-krwistych”.

W zespole gospodarzy od pierwszych minut zabrakło Mateusza Możdżenia, który przez ostatnie lata występował w stolicy województwa świętokrzyskiego. Wszystko przez zapis w umowie defensywnego pomocnika, który mógłby zagrać przeciwko kielczanom, ale klub poniósłby koszt aż 200 tysięcy złotych.  Z kolei w ostatnim dniu okienka transferowego Korona Kielce sprowadziła Aleksandara Bjelicę, który otrzymał swoją szansę na prawej defensywie.

Ekipa prowadzona przez Valdasa Ivanauskasa objęła prowadzenie w dwudziestej minucie. Żarko Udovicić długim podaniem uruchomił Olafa Nowaka, który wyprzedził Michała Miśkiewicza i pokonał go lobem. Goście odpowiedzieli kwadrans później. W polu karnym sfaulowany został Wato Arweładze, a rzut karny skutecznie wykorzystał Elia Soriano.

W drugiej połowie Zagłębie przybiło gwóźdź do trumny. W 53. minucie Żarko Udovicić umieścił piłkę, a cztery minuty później wynik spotkania podwyższył Giorgos Mygas. Korona Kielce kończyła mecz w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę ujrzał Ivan Marquez. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Patrik Mraz.