Boruc nie zatrzymał mistrza. City liderem Premier League

twitter.com/PremierLeague

W meczu 29. kolejki Premier League Bournemouth z Arturem Borucem w bramce uległo Manchesterowi City 0:1. Podopieczni Pepa Guardioli, przynajmniej do jutrzejszych derbów Liverpoolu, objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

Początek spotkania był raczej spokojny. Zgodnie z przewidywaniami, The Citizens mieli wyraźną przewagę, ale nie forsowali tempa i ograniczali się raczej do długiego rozgrywania akcji. W 12. minucie po raz pierwszy zagrozili bramce Artura Boruca. Sergio Agüero zdołał nawet pokonać polskiego bramkarza, ale był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.
Kolejne fragmenty pierwszej połowy to typowe bicie głową w mur ze strony mistrzów Anglii. Było to aż nadto widoczne w statystykach: 84% posiadania piłki, ale zaledwie jeden celny strzał i bezbramkowy remis do przerwy. Na domiar złego, w końcówce pierwszej odsłony kontuzji doznał Kevin De Bruyne i jeszcze przed gwizdkiem na przerwę zmuszony był opuścić boisko.

Uraz Belga paradoksalnie wyszedł podopiecznym Pepa Guardioli na dobre. Piłkarze z Manchesteru objęli bowiem prowadzenie za sprawą tego, który go zastąpił. W 55. minucie Riyad Mahrez wykorzystał zagranie Davida Silvy i otworzył wynik spotkania.
Zmiana wyniku nie pociągnęła za sobą zmiany obrazu gry. Goście w dalszym ciągu kontrolowali przebieg wydarzeń, a piłkarze Bournemouth, pomimo niekorzystnego rezultatu, nie kwapili się zbytnio do ataków. Jednobramkowe prowadzenie mistrzów Anglii utrzymało się do ostatniego gwizdka Kevina Frienda. Dzięki wygranej, Manchester City powrócił na pierwsze miejsce w tabeli. Pozostanie na nim przynajmniej do jutrzejszych derbów pomiędzy Evertonem a Liverpoolem.