Lotto Ekstraklasa: Cracovia pnie się w górę

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 13. kolejki Lotto Ekstraklasy, Korona Kielce przegrała z Cracovią (0:1). Jedynego gola w Kielcach zdobył Airam Cabrera.

Gino Lettieri poza kadrą meczową zostawił Mateusza Możdżenia, który odkąd przybył do stolicy woj. świętokrzyskiego po raz pierwszy znalazł się w takiej sytuacji. Trener tłumaczył absencję 27-letniego ustawieniem taktycznym. Warto wspomnieć, iż Możdżeń wciąż nie przedłużył umowy, która wygasa z końcem tego sezonu. W Poznaniu w zespole złocisto-krwistych zabrakło Bartosza Rymaniaka oraz Michala Gardawskiego i widoczne były wówczas ubytki w defensywie.

W 14. minucie lewą stroną boiska pobiegł Mateusz Wdowiak, który dograł do ustawionego w szesnastce Airama Cabrery i Hiszpan pokonał Matthiasa Hamrola. 31-latek jest znakomicie znany kieleckim kibicom, gdy w sezonie 2016/17 zdobył dla Korony szesnaście bramek.

W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Elia Soriano skierował futbolówkę do siatki, lecz wcześniej sfaulował Cornela Rapę i Szymon Marciniak nie uznał gola. “Pasy” po zdobytej bramce spokojnie kontrolowali przebieg meczu i bez wątpienia było to najlepsza połowa w wykonaniu ekipy Michała Probierza. W drugiej części spotkania tempo starcia spadło i żadna z drużyn już nie była wstanie zdobyć gola. Najbliżej trafienia był aktywny Elia Soriano, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

28.10.2018, 13. kolejka Lotto Ekstraklasy, Kolporter Arena, Widzów: 5 929
Korona Kielce – Cracovia 0:1 (0:1)
Airam Cabrera 14′

Korona: Matthias Hamrol – Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez, Djibril Diaw, Michal Gardawski – Adnan Kovacević (Wato Arweładze 79′), Jakub Żubrowski – Matej Pućko, Marcin Cebula (Maciej Górski 46′), Ivan Jukić (Zlatko Janjić 64′) – Elia Soriano

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Niko Datković, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak – Sergei Zenjov (Sebastian Strózik 67′), Janusz Gol, Damian Dąbrowski, Mateusz Wdowiak (Michał Helik 89′) – Javi Hernandez, Airam Cabrera (Filip Piszczek 90+2′)

Żółte kartki: Bartosz Rymaniak, Marcin Cebula, Jakub Żubrowski – Niko Datković, Mateusz Wdowiak

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)