Lotto Ekstraklasa: Cracovia gromi i wskakuje na fotel lidera

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Po niedzielnych meczach Lotto Ekstraklasy na fotel lidera wskoczyła Cracovia, która przed własną publicznością rozbiła Piasta Gliwice aż 5:1. Pierwszym piłkarzem, który strzelił dwie bramki w tym sezonie został Miroslav Covilo.

Obie ekipy sezon rozpoczęły bardzo słabo. Cracovia fatalnym stylu odpadła w I rundzie eliminacji do Ligi Europy. Piast Gliwice rozpoczął te zmagania od drugiej rundy, lecz swój pierwszy mecz przegrał wysoko (0:3 z IFK Goeteborg – przyp.red.).Wynik na stadionie przy ulicy Kałuży bardzo szybko, już w 4. minucie otworzył Covilo, który wykorzystał podanie Wójcickiego. Tuż przed przerwą Pasy podwyższył wynik na 2:0, autorem bramki był Szczepaniak. Po zmianie stron w Piaście doszło do dwóch zmian. Mak zastąpił Barisicia, a Bukata wszedł za Koruna. Na niewiele się to zdało, bo 62. minucie asystę zaliczył Cetnarski, a piłkę do siatki wpakował Deleu. Cracovii jednak było mało i po kolejnych ośmiu minutach znów bramkę zdobył Covilo. Zanim gospodarze ustalili wynik spotkania, to padło honorowe trafienie dla gości. Bramkę dla Piasta zdobył Szeliga zaś na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na 5:1 podwyższył Budziński. Tym samym Cracovia wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Do zakończenia pierwszej kolejki został poniedziałkowy mecz pomiędzy Bruk-Bet Termalicą i Arką Gdynia.

Cracovia – Piast Gliwice 5:1 (2:0), Stadion MKS Cracovia (Kraków)

1:0 – Covilo 4′

2:0 – Szczepaniak 44′

3:0 – Deleu 62′

4:0 – Covilo 70′

4:1 – Szeliga 76′

5:1 – Budziński 87′

żółte kartki: Budziński, Deleu – Murawski, Korun