Jednostronne widowisko w Lubinie

W pierwszym ligowym w tym sezonie spotkaniu Zagłębie Lubin rozbiło na własnym stadionie Koronę Kielce 4-0.

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy, którzy już po kilkudziesięciu sekundach prowadzili 1-0 po bramce Łukasza Piątka, który wykorzystał prostopadłe podanie od Janusa. Korona Kielce nie otrząsnęła się po stracie gola co wykorzystało Zagłębię całkowicie kontrolując wydarzenia na boisku. Największe zagrożenie płynęło z ataków prawym skrzydłem Zagłębia gdzie raz po raz swoje ataki formowali Tosik z Janusem. Efekty przyszły już w 15 minucie, w polu karnym gości faulowany był Piątek a rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Janus. 9 minut później było już 3-0 po ciekawie rozegranym rzucie wolnym. Lubinianie zagrali 3 podania z pierwszej piłki a akcje zakończył strzałem z najbliższej odległości Maciej Dąbrowski. W 31 minucie meczu gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie na 4-0 a bramkę po rzucie rożnym głową strzelił Krzysztof Piątek. Korona ograniczyła się do kilku ataków, w których największe zagrożenie płynęło z zagrań Mateusza Możdżenia. Druga połowa nie przyniosła kibicom zebranym na stadionie zbyt wielu emocji. Miedziowi kontrolowali przebieg meczu nie ryzykując straty gola. Piotr Stokowiec dał odpocząć Łukaszowi i Krzysztofowi Piątkowi przed czwartkowym rewanżem z Partizanem ściągając ich z boiska kolejno w 53 i 58 minucie meczu. Korona przez cały mecz nie zagroziła poważnie bramce strzeżonej przez Polacka a trener Wilman zapewne ma niemały ból głowy co zmienić w zespole, aby za tydzień przeciwko Pogoni Szczecin uzyskać lepszy rezultat i zmazać złe wrażenie po blamażu w Lubinie.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 4:0

1′ Łukasz Piątek, 16′ Krzysztof Janus, 24′Maciej Dąbrowski, 32′ Krzysztof Piątek

Kartki: 50′ Arkadiusz Woźniak – 15′ Dmitrij Wierchowcow, 62′ Bartosz Rymaniak

Zagłębie Lubin : Martin Polacek, Jakub Tosik, Maciej Dąbrowski, Jarosław Jach, Dorde Cotra (74′ Daniel Dziwniel), Łukasz Piątek (53′ Adrian Rakowski), Jarosław Kubicki, Arkadiusz Woźniak, Jan Vlasko, Krzysztof Janus, Krzysztof Piątek (59′ Michal Papadopulos)

Korona Kielce: Michal Peškovič, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Dmitrij Wierchowcow (46′ Elhadji Pape Diaw), Ken Kallaste, Vladislavs Gabovs, Rafał Grzelak, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour, Serhij Pyłypczuk (56′ Vanja Marković), Łukasz Sekulski (69′ Michał Przybyła)