LOTTO Ekstraklasa: Arka remisuje z Wisłą Płock

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym meczu trzeciej serii spotkań w LOTTO Ekstraklasie Arka Gdynia zremisowała 1:1 z Wisłą Płock. Wynik spotkania w 6 minucie otworzył zespół gości za sprawą dobrej centry z autu. Gola dla Naficarzy strzelił Damian Byrtek. Arka atakował i pod koniec pierwszej połowy udało jej się wywalczyć rzut karny (jak się okazało niesłuszny, gdyż Jurado faulowany był przed linią pola karnego. Prezent od Raczkowskiego wykorzystał Marcin Warcholak, który dał Arce jeden punkt w meczu z brzydko grającą Wisłą Płock.

Arka Gdynia 1:1 Wisła Płock
45+1′ Marcin Warcholak (pen.)|’6 Damian Byrtek

Skład Arki Gdynia: 1.Steinbors, 33.Zbozień, 29.Marcjanik. 26.Danch, 23.Warcholak, 17.Marciniak, 21.Sambea(76′ 20.Kriwiec), 24.Kun, 14.Nalepa(46′ 44.Żebrakowski), 13.Piesio, 9.Juardo(65′ 11.Siemaszko)

Skład Wisły Płock: 87.Kiełpin, 20.Stefańczyk, 25.Szymiński(46′ 5.Sielwski), 17.Byrtek, 95.Stępiński, 6.Rasiak, 8.Furman(66′ 26.Łasicki), 10.Merebaszwili, 9.Reca, 27.Piątkowski(46′ 14.Dźwigała), 19.Biliński

Żółte kartki: 22′ Jurado, 17′ Marciniak, 59′ Piesio, 87′ Danch | 23′ Furman,

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Paweł Raczkowski