Lothar Matthaus: Chciałbym, żeby Joachim Loew wrócił na właściwe tory

web.de


Lothar Matthaus wypowiedział się na temat Joachima Loewa oraz jego pracy z reprezentacją Niemiec. 59-latek ma nadzieje, że niemiecka drużyna narodowa wróci do lepszej dyspozycji.

– Chciałbym, żeby Joachim Loew wrócił na właściwe tory – i dla niego, i dla niemieckiej piłki nożnej. Wiara fanów została zachwiana i myślę, że DFB tego nie docenia – powiedziała legenda niemieckiej piłki.

– Jeśli mistrzostwa Europy nie przebiegną tak, jak byśmy oczekiwali po naszych zawodników, to nie tylko Loew będzie musiał odejść, ale wszyscy ci, którzy zdecydowali, że powinien zostać. Trzeba będzie wyciągnąć konsekwencje – dodał.

Ekspert jest zdania, że obecna kadra w reprezentacji różni się od tej w 2016 czy 2018 roku. Teraz sytuacja prezentuje się o wiele gorzej, a najlepiej świadczy o tym wysoka porażka z Hiszpanią. Po tym meczu w mediach wrzało i spekulowano nawet na temat zwolnienia Joachima Loewa.

– Sprawy nie są tak jasne, jak w 2016 czy 2018 roku. Teraz Loew zdaje się mówić: “Pozwólcie mi to zrobić – reszta z was nie ma pojęcia!”. A potem jest apatia jak przeciwko Hiszpanii – powiedział Matthaus.

Źródło: goal.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.