Loris Karius zerwał swoją umowę z Besiktasem
Z powodu niewypłacania pensji przez Besiktas, Loris Karius zerwał swoją umowę z tureckim klubem i niebawem wróci do Liverpoolu.
Po zawaleniu finału Ligi Mistrzów w 2018, Loris Karius został wysłany na dwuletnie wypożyczenie do tureckiego Besiktasu. W Stambule zapłacili za samo wypożyczenie zapłacili ponad 2 miliony euro i w umowie mieli prawo wykupu Niemca za 7 milionów euro. Tak się jednak nie stanie, ponieważ Karius zerwał z nimi swoją umowę. 26-latek poinformował o tym na swoim Instagramie.
https://www.instagram.com/p/B_w_ifio6C7/
Powodem rozwiązania umowy jest fakt, że odkąd zawieszono rozgrywki w Turcji Karius, bez żadnych informacji ze strony zarządu, przestał otrzymywać swoją pensję. Klub nie chciał nawet zgodzić się na sugestie bramkarza, aby po prostu obniżyć pensję na czas zawieszenia ligi. Dodatkowo to nie jest taka pierwsza sytuacja w Besiktasie. Już w zeszłym sezonie klub miał zmagać się z problemami finansowymi i nie wypłacać zawodnikowi pensji.
Szkoda, że sytuacja musi się skończyć w ten sposób, ale powinniście wiedzieć, że starałem się robić wszystko, aby rozwiązać tą sytuację bezproblemowo. Miesiącami byłem cierpliwy, informując o tym zarząd raz za razem. Identycznie wyglądało to w zeszłym roku. - można przeczytać w poście Kariusa.
Karius zagrał w tym sezonie 30 meczów, w których zachował 8 czystych kont. Niemiec ma nadal umowę z Liverpoolem do 2022 roku, ale szanse, że pozostanie na Anfield są niewielkie. Media spekulowały, że Wolverhampton widziałoby w nim zmiennika dla Rui Patricio. Zainteresowanie Kariusem miała wykazywać także Hertha Berlin.
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
-


AktualnościFranck Haise nowym trenerem Rennes do lata 2027 — powrót szkoleniowca po pracy w akademii i sukcesach w LensDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLuísão krytykuje Gianlucę Prestianiego po oskarżeniach Viníciusa o rasizmDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLecce wygrywa 2:0 w Cagliari i oddala się od strefy spadkowejDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:51
-

AktualnościBorussia Dortmund — Atalanta: pierwszy mecz play-off Ligi Mistrzów 17 lutego 2026 w Signal Iduna ParkDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:10
-

AktualnościNicolas Jackson wróci do Chelsea latem — Bayern nie aktywuje klauzuli odkupuDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 14:43
































