Lopetegui: Myślałem, że zostanę dłużej w Realu

peoplesportsmedia.com

Były szkoleniowiec Królewskich, Julen Lopetegui ubolewa nad faktem, że tak szybko pozbyto się go z Madrytu. Miał nadzieje na pozostanie tu na przynajmniej jeden sezon. 

Lopetegui wciąż pozostaje bezrobotny po zwolnieniu z Realu po kompromitującej porażce z Barceloną 1:5. Wtedy klub znajdował się na 10. lokacie po 10. rozegranych meczach. Jego nominacja na trenera Królewskich została ogłoszona na kilka dni przed zbliżającym się mundialem w Rosji. Prezes reprezentacji La Roja natychmiastowo go zwolnił, a jego miejsce zajął Fernando Hierro. Hiszpania pod wpływem nieprzyjemnych wydarzeń dość szybko odpadła z turnieju. W 1/8 przegrali po rywalizacji z Rosją po rzutach karnych. 

Lopetegui na temat pracy w Realu wypowiedział się następująco: „Mieliśmy bardzo dobry start i graliśmy genialnie. Potem mieliśmy trzy tygodnie wielkiego nieszczęścia przed bramką rywala w meczach, w których byliśmy lepsi.”

„Zrozumieliśmy, że wciąż mamy czas ze wszystkim i że zbudowaliśmy coś bardzo ważnego: absolutne zaangażowanie graczy i grupy, która miała wiele do zaoferowania.” – dodał

„Reprezentacja Hiszpanii? Nie przegraliśmy przez dwa lata i graliśmy przeciwko Niemcom, Francji, Belgii, Anglii, Włoszech – we wszystkich grach, w których dominowaliśmy. Następnie w Pucharze Świata nie wiemy, co by się stało, ale byliśmy przygotowani, podekscytowani i gracze poczuli to i przekazali to nam.” – zakończył. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi