Lopetegui: Kluczem jest to, że mieliśmy dobrą pierwszą połowę

Lopetegui

https://www.sevillafc.es/actualidad/noticias/lopetegui-pospartido-chelsea-vuelta-2021

Julen Lopetegui odniósł się do wczorajszej wygranej przeciwko Stade Rennais. Spotkanie to nie miało żadnej stawki, ale mimo wszystko goście podeszli do walki z odpowiednim planem. O nim, a także o innych aspektach szkoleniowiec wypowiedział się na pomeczowej konferencji prasowej. 

Kluczem jest to, że mieliśmy dobrą pierwszą połowę, a w drugiej zachowaliśmy spokój, aby zarządzać przewagą. Rennais chciał wygrać u siebie z graczami takimi jak Camavinga, Traoré czy Doku, którzy są pierwszorzędni. Wyszliśmy chcąc narzucić naszą grę, by uniemożliwić im swobodne rozgrywanie. Być może na początku drugiej części brakowało spokoju – rozpoczął.

Kilku graczy mamy kontuzjowanych. Jest wiele skomplikowanych sytuacji, na które trzeba reagować. Dlatego  staraliśmy się stworzyć drużynę, którą uważaliśmy za najbardziej odpowiednią. To będą trudne chwile, ponieważ to Liga Mistrzów i wszystkie ekipy są bardzo dobre – dodał.

Drużyna miała wspaniałą fazę grupową. Są w Europie dużo lepsze zespoły, które awansowały do  1/8 finału – to trzeba przyznać. Nasz cel został osiągnięty i teraz musimy skupić się na lidze. Zmiana Sergiego Gomeza? Nadepnęli mu na piętę i miał stan zapalny. Nie wiedzieliśmy czy będzie się trzymał, miał gorsze odczucia i zmieniliśmy go na wszelki wypadek – uzupełnił.

Na kogo liczę w losowaniu? Na kogokolwiek trafimy będziemy mieli zamiar wyeliminowania go. Z pewnością będzie to światowej klasy rywal – zakończył.

Źródło: MARCA 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.