LM: Przed meczem Molde – Legia

Już jutro Legia zmierzy się z FK Molde w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów sezonu 2013/14. Stawką spotkania jest awans do play-off. Zwycięzca dwumeczu zagwarantuje sobie udział w fazie grupowej w europucharach, bowiem ten kto wygra w IV rundzie zagra w LM, a przegrany w LE.

Podopieczni Jana Urbana po udanym początku sezonu (czwarte kolejne zwycięstwo) zagrają z mistrzem Norwegii FK Molde, które w II rundzie el. LM pokonało dwukrotnie Irlandzie Sligi 1:0 i 2:0. W dotychczasowych bojach w europejskich pucharach z norwegami korzystniejszy bilans jest po stronie legionistów.
W sezonie 1981/82 w 1/16 finału w Pucharze Zdobywców Pucharów Legia przeszła Valerengę Oslo, w 1985/86 w 1/32 finału w Pucharze UEFA od Viking Stavanger znów górą byli “Wojskowi”.
Z kolei dwie ostatnie potyczki Legii były z Rosenborgiem Trondheim. Pierwsza miała miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 1995/96 Legia u siebie wygrała 3:1, i mimo porażki na wyjeździe 0:4 zdołała awansować do 1.4 finału.
Drugi dwumecz z Rosenborgiem w ubiegłym sezonie zakończył się odpadnięciem Legii w eliminacjach do Ligi Europejskiej.
Tym razem Legia teoretycznie ma łatwiejsze zadanie. Mistrz Polski po dwóch kolejkach jest liderem polskiej ligi, natomiast Fk Molde po 17 serii spotkań zajmują 13 pozycję.

 

Mecz Molde- Legia rozegrany zostanie 31 lipca 2013 roku o godzinie 19:00, rewanż odbędzie się tydzień później na Pepsi Arenie o godzinie 20:45.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.